| Mirris a întrebat:

Ce parere aveti de telefonul Huawei p8 lite? Este mai bun decat Samsung j5 2016?

Răspuns Câştigător
| OnePiece a răspuns:

Sunt obsolut identice. aceleasi specificatiii. aceeasi camera, display. poate un plus la p8 ca este octa-core fata de j5 cu quad -core.
la placa grafica cred ca este putin peste j5

un plus pentru j5, are o baterie cu capacitate mai mare. 3100 mah

9 răspunsuri:
| ChiarEu2 a răspuns:

Sunt cam la fel, dar eu personal prefer Huawei. Ambele sunt cam "învechite" pentru 2017.

| Yasmin875 a răspuns:

Eu zic ca Samsung j5 este mult mai bun decât Huawei-ul dar există modele de telefoane mult mai noi.

| Mirris explică (pentru OnePiece):

Scuze ca te intreb dar nu prea ma pricep cu tehnologia:care e diferenta dintre octacore si dualcore si ce inseamna la baterie 3100 mah?

| octav005 a răspuns (pentru Mirris):

Octa core la 1, 2 ghz. inseamna un procesor cu 8 nuclee la o frecventa de 1, 2 ghz fiecare nucleu.
quad corela 1, 2 ghz are un procesor cu 4 nuclee la 1, 2 ghz.

este ca si cum ai lucra cu 8 maini deodata.

normalca cel octacore este mai bun, si mai rapid

| Derkes a răspuns:

Tot Samsung-ul rămăne la putere după părerea mea. Îți recomand Samsung J5 cu toată încrederea.

| Mirris explică (pentru Derkes):

Deja am un Huawei p8 lite de doua zile si nu am probleme cu el

| Mirris explică (pentru octav005):

Super,inseamna ca vitezala octa-core e mai mare

| Derkes a răspuns (pentru Mirris):

Dacă îl ai de două zile e și normal să nu ai probleme cu el. Stai să vezi după maxim 5 luni că o să ai probleme cu bateria și se va bloca destul de mult în aplicații.

| OnePiece a răspuns:

Da, e mai bun.