| NickPop a întrebat:

Ce parere aveti despre Huawei ascend mate 7! Funda

Răspuns Câştigător
| AliLina2 a răspuns:

Auzi la TheCosmin02. daca vrei ceva de calitate ia-ti Samsung. poate vrei sa zici ca daca vrea ceva foarte prost sa isi ia Samsung(a devenit una dintre cele mai proaste brand-uri)Nu imi pot da seama pe ce lume traiesti TheCosmin02. Daca nici Galaxy A5 nu merge bine si are si lag cu caru'..Si mai costa si o suma de bani..Cat despre Mate 7. un telefon foarte reusit de firma asiatica. Clar mai bun decat Samsung sau alte porcari..camera foarte buna, lag nu am vazut ca are, specificatii mari..In concluzie e foarte bun.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este PERFORMANT, dar la un preţ destul de mare ( 2100-2500 lei ) - vezi specificaţiile tehnice şi diverse magazine & preţuri la linkul :
http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_mate7-6543.php

http://www.emag.ro/......DB1C7MBBM/

http://www.emag.ro/......DH2T3MBBM/

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-huawei-ascend-mate7-108907571

Preferabil să cumperi varianta cu memorie internă de 32 GB şi 3 GB RAM :)

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

E destul de bun dar şi foarte mare. Îşi merită bani are 3 GB Ram, ecran de 6 inch, cameră de 13 MP. În concluzie merită.

| kar1GaNNN a răspuns:

Este un smartphone deosebit ca aspect fizic si technic. Vine cu folie de protectie montata. Initial am avut un LG G Pro model f240 de care am fost multumit, totusi am dorit una mai mare. Surpriza este ca in anumite caracteristici care uneori apartine de branduri renumite, Huawei este superior fata de LG. Wi-fi mult mai bun in putere, semnal gsm si iesire audio chiar mai bune. Cei de la Huawei au reusit sa faca un device de 6" foarte compacta. Are dimensiuni de invidiat. Vine cu Android 4. 4 si acel Emui 3. 0 care eu consider este mai ok decat cel de pe LG. Este mai curat, mai simplu. Chiar daca nu are acel meniu clasic android pentru. Aplicatii, pe acest device este cateva foldere pe ecranul principal care contine aceste programe. A trebuit cateva minute pentru. Acomodare la acest sistem UI. In aplicatii se misca fluent... Foarte fluent, fara lag. Este foarte bine optimizat. Nu vine din fabrica cu multe aplicatii puse gramada si inutile, chiar exista posibilitatea de a sterge definitiv anumite aplicatii nedorite.
Partea hardware este una cu surpriza. Acest Hisilicon Kirin pune tare aprenta pe piata procesoarelor. Inainte de achizitionare am avut dubii fata de acest procesor fabricat de Huawei, dar dupa multe teste citite si comparatii cu alte tipuri de procesoare, am dat o sansa. Nu regret.
Huawei a pus mare accent pe autonomie. La branduri cu renume se joaca cu superprocesoare si display, aici se pune atentie la autonomie. Are incorporat o baterie de... Tableta 7
Difuzorul se aude bine si tare (mai tare ca si la LG G Pro) pacat ca este mono. In conversatii se aude tare si clar.

| TheCosmin02 a răspuns:

Nu se compara cu telefoanele Samsung. daca vrei ceva fe calitaye ia-ti ceva Samsung si nu vei regreta!