| GheorgheDumitru a întrebat:

Ce parere aveti despre lumia 1020?
eu sunt de parere ca daca am acest telef9n nu imi mai trebuie calera foto/video
are 41 mpx adica 38 megapixeli senzor foarte mare si bun
decat sa dau cateva mi de lei pe un dslr pentru incepatori mai bine imi iau un lumia 1020 care face poze si video profesionale
un dslr bun e foarte scump dar acest telefon e in jur de 1500 de lei
ce parere aveti
Nikon d3200 (1500 de lei)sau Nokia lumia 1020(1500 de lei)

5 răspunsuri:
| GheorgheDumitru explică:

Acele dslruri sunt cele mai proaste
iti expl8c si de ce fara un obiectiv bun adica fara niste lentile mari si scumpe nu ai ce face cu acel aparat
dau 15 milioane pe el si mai dau 10 milioane sa-i iau niste lentile bune
e jalnic

| Sn4k3 a răspuns:

Da mai bine iei Nokia lumia.

| Kampion a răspuns:

Iati frate un s5 si o acea camera Nikon, nu se merita Nokia, android e bogat in aplicatii, iar lumia scoate jocurile romanesti foarte greu, ca sunt putini care folosesc lumia

| GheorgheDumitru explică (pentru Kampion):

Am note 4 nu-mi trebuie s5 laughing)

| AlexElektro1987 a răspuns:

Camera de Lumia este facuta pentru Zoom, nu pentru claritate.