| xCangur a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele de pe OLX care sunt sigilate, oare sunt fake ( ma refer la telefoane de la Samsung) Funda!

Răspuns Câştigător
| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, In privinta asta iti pot oferi eu sfaturi. Si eu am cumparat un Samsung S7 edge De pe olx, nou. Iti recomand sa cumperi doar daca e sigilat, in momentul achizitiei Vanzatorul va trebuii sa iti deschida cutia inainte sa platesti, va trebuii sa iti ofere Factura SI garanția ( Daca nu ofera factura si garanția nu cumpara) pe Factura o sa scrie data achizitiei, pe acea factura o sa aiba un IMEI, va trebuii sa intri in setarile telefonului, unde vei gasi IMEI-UL, El trebuie sa fie acelasi cu cel de pe factura. Doar asa vei vedea daca Factura este Cea Reala, adica a telefonului. Sa nu mergi singur. Mai iei pe cineva cu tine. Si cat despre Fake. Este destul de usor sa iti dai seama ce este fake si ce este original. Inca o data, sa nu cumperi de pe olx Fara factura de achizitie. Pentru ca este un risc imens, nu vei beneficia de garanție. Iar garantia, in multe cazuri, este foarte Buna. Si cumpara doar daca desface cutia.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Sunt FOARTE originale (dacă admitem că original are grad de comparație)