| terry123 a întrebat:

Ce părere aveți despre telefoanele xiaomi?

22 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți Samsung nu mizerii d-ălea făcute pe vapoare sau plute

| Simpatic a răspuns (pentru sierra1):

Subscriu S10 is the best

| sierra1 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, e excelent și nu numai el

| Simpatic a răspuns:

Auzi mai fraiere aka vrajitorul aka Wizard99, uita-te pe teste ce stie sa faca cel mai bun samsuns si ce stie sa faca cel mai performant huawai si ai sa vezi ca la preturi apropiate Samsung are un randament cu +20% mai bun, o spun testele de specialitate nu eu. aceste teste se fac pe procesor, placa video, ram etc cu programe specializate la nivel universal se numesc teste benckmark
ai jignit toti posesorii de Samsung ca un looser ce esti
daca spuneai de iphone poate te mai credeam dar vii cu chinezarii precum huawai care au camere mari si cam atat si cer niste preturi nesimtite si faci afirmatii pripite, de ai avea tu P30...

| Frank51 a răspuns:

Sunt telefoane bune, la fel ca restul. Am prins perioada asta in care toate telefoanele sunt foarte bune, diferenta este doar de design, camera, si cateva functii, dar la performante nu mai simti diferenta. Atata timp cat nu iti iei marci facute pe vapor(ulefone, oppo, cubot, care nu imi inspira incredere deloc), poti sa te orientezi pe Huawei sau Xiaomi, care sunt ok.

| gelu1970 a răspuns:

Sunt ok.
E o alegere bună.
Calitate preț la ora actuală sunt pe primul loc.
Nu lua în seamă prostiile scrise de inutilii ce au răspuns. Unde nu ai nu poți cere.
Caută pe Google: Eisa awards mobile device 2019.
O să vezi că telefoanele cele mai ok sunt "chinezării" cum scrie unul din inutili.
De Samsung și iphone nu o să găsești nimic. Așa de competitivi sunt.
Așa e când stai ca prostul și nu folosești netul ca să te luminezi. Mai bine scrii mărcile ce sună in publicitate decât să citești și să tragi o concluzie ok.
Deci chinezăriile sunt la ora asta cele ce oferă cele mai bune prestații la un preț rezonabil.

| Simpatic a răspuns (pentru gelu1970):

Inutil esti tu si mama ta!

| gelu1970 a răspuns (pentru Simpatic):

Tot copil inutil și incult rămâi.
Folosește netul ca să îți risipești prostia și ignoranța din creier.
Măta nu ți-a dat cei șapte ani din bordei?
În fine, văd că te-ai simțit inutil.
Asta te caracterizează prin ceea ce ai scris mai sus. Ai habar zero, informația la care ai acces nu o folosești, dar să scrii tâmpenii ești bun.

| Simpatic a răspuns (pentru gelu1970):

Tu ce functie ai stimabile de o arzi in besini aici? noi suntem antreprenori asa inculti cum ne vezi si rulam afaceri, am citit 20 de carti in viata mea si crede-ma la capitolul viata fac pipi pe tine si pe multi ca tine in orice domeniu si pe orice merdian al lumii acesteia.
Tu esti tabula rasa (cauta repede pe google ce inseamna!) care alegi sa iti exprimi frustrarile in spatele unui monitor, in viata reala nici nu ai sanse sa te apropii de cei ca mine.
La cei 49 de ani ai dumitale ma asteptam la un bun simt corespunzator dar bunul se pierde odata cu inaintarea in varsta se pare.
Eu nu m-am nascut in bordei poate tu! si ai trecut recent de la opait la bec!
Nu te atacam daca nu faceai referire la comentariul meu, ba ai mai si dat NEFOLOSITOR la o ironie cand am zis CHINEZARII.
Dar ce-i explici prostului ce este ironia.
Se pare ca toti sunteti experti aici in device si IT, hai sa va chis in freza nu cumva cunoasteti si matematica binara?
Cand spui ca un telefon de maxim 1600 de lei este mai bun ca unul de 4000 de lei e ca si cum ai spune ca Lamborghini este la aceeasi calitate precum FIAT, ba chiar FIAT este raportat la ce ofera peste lamborghini deoarece este mai ieftin si mai calitativ, exact asta ai spus dumneata cand ai afirmat ca la calitate-pret este cel mai bun Xiaomi, hai nu ma inebuni, cu cat un produs foloseste componente mai calitative este SUPERIOR! Ceva mai ieftin nu poate fi mai bun sau mai performant, pentru ca face rabat ori de la calitate ori de la chipuri scumpe/puternice cum este in cazul electronicelor.

| gelu1970 a răspuns (pentru Simpatic):

Unde nu ai...nu poți cere.
Ești incult și în plus prost.
Atât de prost că dai cu "bostanul" de perete și cad edificiile din spatele acestuia.
Trist e faptul că nu sunt șanse să te "îmbunătățești".
Dacă tu "rulezi" ceva e o cantitate de prostie mare, materie fecală ce ești.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bună

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua în seama fanii Samsung. Toți plictisiții care nu știu despre ce e vorba. Eu nu am folosit pana în prezent Xiaomi, însă nu am auzit pe nimeni care să se plângă că nu ar fi telefoane bune. După ani de Samsung eu am trecut pe Huawei și nu regret alegerea pe care am făcut-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să mă pupi fix unde nu bate soarele MR. Simpatic. Dacă ai ceva sa imi transmiți, deblochează-ma. Nu, în urma unor discuții contradictorii avute în trecut ( ca și aici, de asemena) ai ales sa te ascunzi ca lasul în spatele unui buton de ignor. Nu vezi cât ești de infantil în gândire și comportament? Mai bine du-te și distreaza-te pe topogan cu copiii tăi. Lasă tehnologia pentru cei pricepuți în asta. Hai, ușcheala!

| Ssssmokin a răspuns:

Anul trecut am cumparat unul si am ramas placut surprins. Cred ca sunt cele mai bune telefoane in zona de low-mid alaturi de Huawei. Mie imi place si MIUI-ul deoarece este fluid si aduce cateva optiuni in plus, ceea ce te-ar putea ajuta. Insa daca nu doresti cu MIUI poti opta pentru seria Mi A care vin cu Android One care este o versiune de Android asemanatoare cu cea de pe telefoanele Google Pixel.

| AmeliaD a răspuns:

Sunt super. Eu am din februarie un telefon Xiaomi, este foarte interesant, este destul de diferit de celelalte telefoane.De exemplu al meu, are doua spatii de stocare, diferite. Poti sa intri si sa-ti instalezi aplicatii, chiar si aceleas aplicatii.Sa ai salvari diferite pe spatii diferite, ca si cum ai avea doua telefoane.
Cel pe care il am se numeste "Xiaomi Redmi 6A"
A da, si cei care spun ca sunt chinezarii.Si iph e facut in China...

| skrrizt a răspuns:

Nu sunt chiar bune..doar asa sa suni si sa trimiti un mesaj..nu aplicatii, nu chestii. Ia-ti Samsung, Huawei.

| Rd79 a răspuns (pentru skrrizt):

De ce "nu aplicatii, nu chestii"?

| skrrizt a răspuns (pentru Rd79):

Pentru ca după putin timp de utilizare, se blocheaza, nu ai foarte multa memorie.

| Rd79 a răspuns (pentru skrrizt):

Cum adica nu am multa memorie? La ce te referi?