| gabygabygaby a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Acer Liquid Z5, 4gb? Merita cumparat?

9 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut(sau buna happy ), eu sunt dezamagit de spatiul de stocare, pana si Liquid Z1 are 4 GB..de la Z1 pana la Z5 nu au putut sa bage macar 8 GB? Nu stiu cu ce e diferit fata de celelalte Z-uri, poate procesorul un pic mai mare, oricum jocurile nu o sa iti mearga prea bine pe el, de exemplu daca esti pasionat de gaming si vrei sa joci GTA San Andreas pe el, o sa iti mearga cam in reluare..nu e de vina procesorul, ci chipestul si placa video..Chipest MediaTek 6572 si o placa video Mali 400. specificatiile acestea le gasesti la un Allview A4 You. oricum, eu te-as sfatui spre un Huawei Y530 tot in banii astia(uite-te pe eMAG).

| AliLina2 a răspuns:

Smartphon-ul Liquid din gama Z nu e rau, dar a semnat cu niste priducatori care fac chipest-uri si placi video la telefoanele low-cost..de exemplu, Z1 are chipest MediaTek 6575 si o placa video Power VR SGX531, o placa video destul de buna, apoi a aparut Z2 care este echipat cu un chipest Qualcomm Snapdragon 7227A si o placa video Adreno 200..de la Z3 pana la Z5, am vazut numai chipest MediaTek 6572 si placa video Mali 400..eu cred ca gama Acer Liquid Z poate mult mai mult..ma gandesc de ce nu a continuat cu chipest-uri Quallcom Snapdragon si placa video Adreno? Nu or fi avut succes?

| napoleon16 a răspuns:

Telefoanele ACER sunt cele mai proaste. cele mai bune sunt Samsung si Xperia. ATAT! Restul sunt firme bomba. sper ca te-am ajutat! Funda?

| KodrutZ a răspuns (pentru napoleon16):

Ia si da-ti vreo sapte palme. Xperia e Sony, una la mina. Acer nu sint neaparat proaste, depinde de la caz la caz. "Restul sint firme bomba" e ca si cum ai zice ca in afara de brunete si roscate, toate femeile sint c*r*e.

| napoleon16 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba da pentru mine sunt proaste toate electronicele de la ACER

| KodrutZ a răspuns (pentru napoleon16):

Ai tu habar ce rata de retur are Acer si ai tras concluzia asta.

| napoleon16 a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar ce trebuie sa vad ce rata de retur are? nici nu ma intereseaza aceasta firma este proasta. pentru mine orice ar fi

| KodrutZ a răspuns (pentru napoleon16):

Deci macar taci. Stiu de laptopuri Acer cu probleme la fel cum stiu care au rezistat la chestii prin care abia daca trece un Panasonic Toughbook. Daca de-a lungul timpului am avut 3 harduri WD dintre care unul a murit fix cu citeva zile inainte de sfirsitul garantiei, unul l-am vindut si al treilea mi-a crapat dupa 3 ore de functionare ar trebui sa concluzionez ca WD e firma proasta? P.S. Nu sint fan Acer. Nu sint fan nimic de regula. Insa imi place sa gindesc logic atunci cind e posibil.

| napoleon16 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da bine ma rog...