| Mirela0876 a întrebat:

Ce părere aveți despre telefonul Huawei p20 lite? Cum este bateria? Sau daca ati avut probleme cu praful sau cu apa
In descriere spune că nu este rezistent, și m-a cam speriat acest lucru
Ați întâmpinat și alte probleme cu el?

3 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salutare!

P20-ul nu este un telefon rau. Intr-adevar, Huawei nu sustine ca telefonul ar fi waterproof, insa nu inseamna ca va fi distrus in contact cu apa. Poate rezista la cantitati mici de apa sau scufundat pentru o perioada foarte scurta de timp (Cateva secunde).

Acest telefon poate fi comparat cu un Samsung Galaxy S8.

Are 4GB RAM, 64GB spatiu de stocare si un procesor aproape identic cu cel al telefonului S8.

Bateria este mediocra, la 3000mA. Se incarca in aproximativ o ora cu incarcatorul original si pateria ar trebui sa te tina cam o zi (12 ore) dar asta depinde si de cat il folosesti.

Camera este si ea ok insa nu straluceste ca si celelalte modele Huawei. Vorbim de 16MP fata-spate.

Per total, la pretul lui este un telefon destul de bun insa eu ti-as recomanda sa mai pui ceva bani de-o parte si sa achizitionezi un P20 Pro sau un P30.

Sper ca am fost de folos!

big grin

| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu am avut acest telefon, însă il are un priete, într-adevăr nu sta bine la rezistența, în rest totul e ok.

| ElenaaaAdina a răspuns:

Am,bateria îl tine super bine, in nici o ora e 100%, l-am scăpat in apa la plaja si a rezistat super bine, avand în vedere că are tot ecranul spart. Îți recomand happy