| pathfinder a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Orange Reyo (ZTE Blade Q maxi). Vreau sa-l cumpar si as dori sa stiu cateva pareri.Doar pentru cei care au acest telefon.Multumesc.Funda.

2 răspunsuri:
| FsH a răspuns:

Un raport foarte bun pret/calitate iar daca cauti o husa pentru el gasesti la : http://www.foliisihuse.ro/ro/312-husa-silicon-gel-tpu-orange-reyo.html

| Masulica a răspuns:

Telefonul iese în evidență prin designul cu linii ce amintesc de seria GALAXY, rotunjit puternic la colțuri. Nu am nici cea mai vagă idee care-i sunt specificațiile hardware, dar pare a fi un smartphone mid-range cu preț de best-buy.
- display TFT de 5 inch cu rezoluție 480×854 pixeli;

- procesor MediaTek MT6572 de tip dual-core la 1.3 GHz, MALI-400, 1 GB RAM, 4 GB spațiu de stocare și microSD de până la 32 GB;

- Android 4.2 Jelly Bean;

- 3G cu viteze în download de până la 21 Mbps, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS;

- 5 Megapixeli, autofocus, LED flash, cameră frontală de 0.3 Megapixeli;

- baterie de 2000 mAh, 9.1 mm grosime.

Nu ar trebui să fie mai scump de 200 – 250 euro fără semnarea unui contract.