| ŞoSeŢeL a întrebat:

Ce parere aveti despre Utok 5008?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La pretul de 1000 lei, telefonul este o bestie. Procesorul octa core, ram 2gb, camera frontala de 5mp, bateria de 2500mah care nu ti se va descarca foarte repede. Telefonul acesta este mai performant decat Samsung Galaxy S4, cumpara-l cu increderewinking

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Hai nu minca cacao ca te inneci. Procesorul ala octa core si-o ia de la S4 la orice ora. E un pret OK, dar nu compari octa-urile MediaTek cu quad-urile Qualcomm. Cea mai interesanta chestie la UTOK mi se pare garantia aia de 5 ani, in rest sint niste chinezarii rebranduite. Nu o spun cu rautate, am avut ca telefon primar doar chinezarii de prin 2009 incoace si nu ma pot plinge in mod deosebit de calitatea lor.

| Jipa95 a răspuns (pentru KodrutZ):

Oricum ma nici utoq asta, nici S4 nu are lag, ambele sunt foarte performante. Ai dreptate cu chinezaria. daca i-ai spart display-ul, e numa bun de aruncat.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Intii trebuie' sa reusesti sa il spargi. Eu am scapat din prima zi chinezaria cu touchscreen de la cam 1.5 m pe gresie de i-a sarit capacul de la baterie. M-a tinut vreo doi ani si ceva, timp in care si-a mai luat-o si de asfalt, si de gresie, insa loviturile finale i le-a dat fiica-mea cind avea vreun an si jumate-doi...

Răspuns utilizator avertizat
| Tpu99 a răspuns:

Ca specificatii se apropie de Galaxy S4, e un smart foarte bun la pret imbatabil. Si arata foarte bine.