| allison20 a întrebat:

Ce parere aveti despre windows phone?

Răspuns Câştigător
| VladPătrașcu a răspuns:

Il am eu si este foarte placut, mai putin la aplicatii, magazinul telefonului nu este asa "bogat" ca cel al google. Majoritatea aplicatiilor sunt originale si trebuiesc platite, cele de la google sunt multiplicate si se gasesc gratuit. Iti recomand cu incredere gama Lumia pentru ca sunt telefoane rezistente la zgarieturi si cazaturi. Detin un Lumia 520 de la Nokia.

| allison20 explică (pentru VladPătrașcu):

Nu ma deranjeaza faptul ca magazinul nu este asa de "bogat" cum ziceai, mai degraba felul in care functioneaza. Am un HTC Desire HD de 3 ani si abia mai merge... ma bucur ca pot sa sun sau sa ascult o muzica, dar in rest nu mai e bun de nimic. M-ar interesa modelul Nokia Lumia 1520, am vazut pe internet ca are niste caracteristici foarte OK. Si ce fel de aplicatii se pot descarca de pe store?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu am android, insa pot sa-ti spun ca windows phone merge mai repede si cu procesor mai mic.

| LTAA a răspuns:

Este un SO foarte bun, cursiv, usor de utilizat.
Se vrea a fi ca iOS-ul (Apple), dar lipsesc, aplicatiile din magazin si cifrele mari de vanzari.

| VladPătrașcu a răspuns:

Aplicatii windows + Nokia jocuri destul de bune si aplicatii ca pe windows pc

| VladPătrașcu a răspuns:

Cauta pe google windows phone store si incearca sa iti faci o idee