| Vlad4578124 a întrebat:

Ce pot sa fac daca am dus un telefon la reparat si dupa ceva timp reparatorul mi-a folosit telefonul pentru a repara alte telefoane?

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Daca ai uitat de el reparatorul a considerat ca e abandonat, chestia asta se intampla, magaria e ca acum iti poti cere telefonul inapoi si daca nu ti-l da, poti sa mergi la politie si sa depui plangere penala pentru furt... NOOOO SHlT! faptul ca ai uitat de el nu ii da dreptul la proprietate, in nici un fel

| Mirel4412 a răspuns:

Cum adica dupa ceva timp? In ce sens ti-a folosit telefonul tau pentru repararea altor telefoane?
Ce era stricat la el?

| Vlad4578124 explică (pentru Mirel4412):

Pai era stricat display-ul, dar a trecut o gramada de timp pentru ca am uitat de el pentru ca nu imi era o prioritate iar acum mi am adus aminte ca nu l-am luat de la reparat dar nici reparatorul nu mi-a adus aminte de el... stiu e foarte ciudat

| Mirel4412 a răspuns (pentru Vlad4578124):

Nu are voie sa faca asa ceva, macar de te fii sunat,,,

| Ionut659 a răspuns:

Ce a făcut?! Nu are dreptul să facă asta fără acordul tău! Raporteazăl la un șef de-al lui dar doar dacă ai dovezi 100%

| Preda_Catalin_1983 a răspuns:

Normal trebuie sa ai o dovada, ca l-ai lasat acolo, eu am service clickgsm.ro dar dupa 90 zile daca nu e ridicat il anunt ca este trimis la depozit, plata depozit 1 leu pe zi, taxa de readucere in service 50 lei, dupa inca 90 zile il instiintez ca va fi casat, toate aceste informatii sunt trecute i fisa de service pe care ar fi trebuit sa o ai. Doar cu dovada poti face ceva, altfel nimic, eu pastrez instiintarile sms pe care le fac timp de 2 ani, debia dupa doi ani chiar si cu dovada, telefonul nu iti mai apartine, si chiar daca consideri ca e al tau vei avea de platit suma de inmagazinare... bani care nu duc la valoarea lui. 10ks