| 4338iulie a întrebat:

Ce preferati? (aveti de ales doar din variantele de mai jos:
1.strang bani mai mult timp si imi iau un smartphone nou;
2.cumpar un telefon second hand deoarece nu am bani pentru telefoane noi sau nu doresc sa dau multi bani pe;
3. Cumpar telefon nou foarte ieftin (

2 răspunsuri:
| M29 a răspuns:

Salut!

Daca gasesti un smartphone second-hand la cineva de incredere iti recomand varianta a 2-a. Iar daca nu, mai asteapta putin si iei un smartphone nou.

Varianta a 3 a nu o recomand pentru ca in ceva timp vei avea nevoie de functionalitatile unui smartphone.
Daca insa crezi ca iti este de ajuns ce ofera un telefon obisnuit poti alege si varianta a 3a.

O zi buna si o alegere inteleapta!

| Gabriela1313 a răspuns:

3 deoarece nu imi place sa dau bani pe telefoane