| KanezuY a întrebat:

Ce recomandati dintre Samsung a5 2016 sau Iphone 5s? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

A5 2016.

iPhone e mai vechi, cu mult. Mai ales acum cu updateul de soft, agata se buguieste camera, este cand nu reactioneaza touch si chestii de genul. Camera dupa un timp se duce de rapa, apar puncte din senin, devine blurrata, adica cu ciata. Da, un 5s de 64GB, fara sa-l umplii cu multe aplicatii, si ios 9.3 parca.

In schimb pe seria A5, Samsung chiar face o treaba foarte buna, e un telefon mid range mai spre high en, versiunea din 2016 al A5-lui, aproape se ridica la S6. Se misca foarte ok, amprenta e rapida, din 5 da rateuri de 1-2 ori, camera e frumoasa, este neacceptabila in zonele cu lumina mai slaba (camera frontala). Android 6.0.1, e foarte ok.

7 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Gasesti telefoane mai bune la pretul ala. (Huawei P9 lite, LG Nexus 5X, Asus Zenfone 2, Xiaomi Redmi Note 4)

Răspuns utilizator avertizat
| LuluOneMillion a răspuns:

A5 si 2015 e bun, diferentele intre 2015 si 2016 sunt minuscule incat nu conteaza. Iphone 5s nu doar ca e vechi, dar nici nu merita la pret.

| TFKatarina a răspuns:

Iti recomand Samsung-ul.Am auzit multe persoane care au/au avut iph5 si nu sunt multumite de el.Iar foarte multi l-au dat la schimb pe Samsung-uri.

| DoriB20 a răspuns:

Am iphone 5s de 3 ani si e cel mai bun si elegant telefon.Cine spune altfel, probabil ca nu a avut

| Pool77 a răspuns (pentru DoriB20):

laughing)

Macar nu te fa de **** aici, te rog frumos. Cel mai bun si elegant rolling on the floor

| Meruna13 a răspuns:

Eu am a5 2016 și sunt foarte mulțumită de el mai ales ca e tehnologie noua fata de cea iphone-ului 5. ecran Amoled ' camera 13 mb cu stabilizator ' octa-core ...eu zic ca merita mai mult