| alex495 a întrebat:

Ce retea de telefonie mobila are cea mai buna raza de acoperire din Romania? m-am convins si cu Vodafone, se dau mari ca au sateliti, roboti, dar nu s in stare sa puna un releu in zona dintre dn1 ( Bucuresti-Ploiesti) si autostrada A3 sau care dracu e

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vodafone,parerea mea

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Eu as zice ca Telekom are cea mai buna raza de acoperire. Orange si Vodafone la capitolul semnal sunt foarte foarte slabe.Bine Vodafone mai e cum mai e dar cu Orange chiar e problema mare de acoperire.

| sweetys a răspuns:

Vodafone sta cel mai bine la acoperire. Am avut toate tipurile de retea, si sunt super varza, cu telekonul in varf de munte nu poti sa faci nimic, iar cu Orange daca mergi printr.un satuc s-a dus si el. Cred ca depinde mult si de telefon.

| cezar003 a răspuns:

Eu folosesc Vodafone si nu ma dezmint(totusi unde dispare semnalul) ramane cosmote cu care am semnal si la capatul pamantului

| cezar003 a răspuns:

Cosmote are semnal si in creierii muntilor in schimb Vodafone este bun in oras pentru viteza si servicii

| ElSueno a răspuns (pentru cezar003):

Nu mai exista Cosmote.

| cezar003 a răspuns (pentru ElSueno):

Noi batranii si la Orange ii spunem dialog tongue iar Vodafone conex

| cezar003 a răspuns (pentru ElSueno):

Iar RONii se numesc lei vechi

| cezar003 a răspuns (pentru ElSueno):

Romtelecom a ramas cu acces la antenele grecesti si din Bulgaria lasand la Telekom o mostenire destul de vasta

| cezar003 a răspuns:

Telekom nu am folosit insa din auzite stiu ca are acoperire buna

| cezar003 a răspuns:

Telekom a mostenit toate antenele facute de epoca anterioara telecomunicatia comunista si are semnal peste tot insa doar semnal fara calitate si viteza comparabila cu Vodafone intr-un oras, asta am vrut sa spun

| cezar003 a răspuns:

In regiunea Bucuresti-Ploiesti despre care este vorba, discutam tocmai despre niste antene Bulgaresti

| alex495 explică (pentru cezar003):

Antenele astea bulgaresti n au contract cu Vodafone? Stau undeva la 20 de km E de dn1 si 3 km V de A3. Faza e ca daca merg pe autostrada am semnal. Cum am iesit si ma duc spre sat daca mai am 2 liniute e bine

| cezar003 a răspuns:

Dar sa nu vorbim atat de profund pentru ca se interpreteaza

| cezar003 a răspuns:

Aici puteti vedea "diferenta" dintre Cosmote si Telekom daca tot a-ti deschis subiectul... https://ro.wikipedia.org/wiki/Cosmote

| alii98 a răspuns:

Eu as zice sa te duci pe digi, au abonamente calumea si la 2 euro, si au acoperire buna din partea mea

| alex495 explică (pentru alii98):

Am la digi, chestia e ca la tara zici ca s in buncar. In oras n am nicio problema

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Nu stiu daca Telekom-ul.Am avut acum un an si.Nici o problema cu semnalul din cate imi amintesc.Desi pe atunci nu aveau oferte bune la pachetul de net inclus in extraoptiuni si l-am schimbat cu Vodafone.
De Orange nu stiu nimic, personal nu m-a atras pentru ca cei mai multi au cartele/abonamente fie in telekom fie in Vodafone. Iar cat despre Vodafone, aici e ca la ruleta ruseasca. Daca ai vreo urgenta dar, in functie de pozitia ta geografica, nu ai semnal sa suni si nici nu poti fi sunat te-ai cam dus pe apa.
Mi s-a-ntamplat atat in buc cat si-n plo.