| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Ce sa aleg intre LG G5, Iphone 6S Plus, Iphone 7? Am avut Samsung S6 Edge+ si dupa un an de utilizare a inceput sa aiba lag, sa se miste lent..bateria se ducea repede...etc..etc! Vreau sa se miste fluent, sa tina cat de cat bateria macar de dimineata pana seara si camera sa fie ok! Voi ce telefon a-ti ale dupa parerea voastra in afara de cele 3? Mulrumesc!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai binevoit sa il resoftezi sau macar sa ii faci update la Nougat? Asteapta Nougat, daca inca nu e disponibil pentru el, si mai discutam dupa aia.

| NAT0 a răspuns:

Ăla care cică e o bombă. *allahu akbar* 9_9
Logic că aș alege. Nokia C4. Are un joc cu un miner, e frum rău. rolling on the floor

| tpuuser999 a răspuns:

Salveaza tot ce ai pe S6 edge si da-i o resetare la setarile din fabrica, dupa care dezactiveaza toate aplicatiile inutile si scanarea automata WiFi. Nu prea pot sa imi imaginez in ce conditii poate sa se miste lent un telefon care e mai puternic decat majoritatea laptopurilor vandute astazi (octa core si 4Gb RAM). Poate are intr-adevar o problema sau pur si simplu iti doresti un telefon nou :).

Eu as lua G5 sau M9, desi ambele sunt descrise ca avand o durata a bateriei mai mica decat S6 Edge+ (http://www.gsmarena.com/......mpare.php3 asa ca poate un S7 Edge ar fi mai potrivit (variante octa core cu exynos, nu quad core cu snapdragon)?

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru tpuuser999):

Sincer sunt satul de Android! Oricum mi-am luat Iphone 7! Nu se compara cu Samsung sau Lg!

| AllEyezOnMe a răspuns:

Vinde-ti telefonul actual, apoi cumpara-ti iPhone 7. Design mai bun, baterie mai buna, si mult mai bun displayul. Enjoy!

| Mihai_Vlad_1998 explică (pentru AllEyezOnMe):

Iphone is the best! Mi-am luat Iphone 7 nuci nu se compara cu Samsung sau Lg!