| claussss a întrebat:

Ce sa aleg intre Nokia lumia 720 si Allview p4 duo sau Allview p5 alldro?

Daca se poate sa si detaliiati putin "de ce / pentru ca", va rog! DAU FUNDA :d

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Buna. Eu personal nu ti-as recomanda un Nokia big grin Chiar daca este un telefon foarte bun (si pretul atesta asta) are o "problema" pentru care eu nu l-as achizitiona: sistemul de operare. Avand in vedere ca este un telefon cu Windows, nu vei avea acces la multele aplicatii de care are parte Androidul. Asta ar fi singurul inconvenient din punctul meu de vedere.
Iar in privinta Allview-urilor, nu am nimic de argumentat sad Eu am un P5 si sunt foarte multumita de el. Face tot ce ar face un smartphone mai scump de atat si are si un design placut, putin asemanator cu S-urile de la Samsungbig grin
Intre P5 si P4 nu as putea alege, iar un Lumia eu nu mi-as lua, insa asta este doar parerea mea big grin Anunta-ma ce ai ales pana la urma big grin

| claussss explică (pentru spn29):

Cred ca as alege Allview dar am auzit ca are probleme la microfon sau ca se strica repede sau ceva de genu, si apropo la windows nu ai aplicatii chiar deloc?

2 răspunsuri:
| spn29 a răspuns:

Sigur ca ai si la Windows aplicatii, doar ca mai putine decat la Android si multe aplicatii frumoase au pret. Eu am acest Allview de ceva vreme si iti marturisesc ca nu mi-a facut absolut nicio problema. Pentru mine a fost o achizitie inteligenta, insa este doar parerea mea.