| ovidium92 a întrebat:

Ce sa aleg între oppo reno 4 lite si xiaomi Redmi note 9 pro?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Uite aici o comparatie intre cele doua:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10465&idPhone2=10217
Despre oppo nu stiu nimic. Dar despre xiaomi (redmi note 5 -am eu) stiu ca ramane fara semnal acolo unde Samsung si Nokia mai au 1-2 liniute. Poate ca acum xiaomi s-a mai imbunatatit. Sper.
Eu as alege xiaomi pentru ca are baterie mai mare, are si nfc si infrarosu (infrarosu te ajuta sa folosesti telefonul pe post de telecomanda la absolut tot ce functioneaza cu telecomanda). Si are stabilitate (adica nu are probleme des de soft asa cum are un Samsung; adica nu se blocheaza).
Am impresia ca si oppo este la fel ca xiaomi: nu ofera calitatea pe care o ofera un Samsung sau Nokia. Dar pana la urma stabilitatea softului si durata bateriei conteaza mult.

| anonimg a răspuns:

Ha ha! TPU a scris (a corectat) cu litere mari la Samsung si Nokia, dar nu si la xaiomi si oppo! laughing

| NLS a răspuns (pentru anonimg):

Asta arata ca nu s-a mai umblat la codul corectorului de mult timp, nimic altceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimg):

Nu o fi auzit de ele.

| whatisthis19 a răspuns:

Mai bine iPhone 11