| SexyBlue a întrebat:

Ce sa aleg LG G2 sau Galaxy S4 si de ce? Repede va rog, funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa habarnisti care spun ca ''au avut LG si e prost'', pentru ca nu stiu ce e un telefon daca spun asemenea aberatii.
Mergi pe LG, pentru ca:
-are desing mai frumos decat imbatranitul ala de S4 (are un design penibil, parerea mea)
are procesor mai performant
-are GPU mai performant
-are un ecran cu claritate exceptionala si culori vii
-are bateria mai buna.
Priveste cate puncte scoate G2 in benchmarch fata de S4: https://www.youtube.com/watch?v=vVZhIqbzATM
Una peste alta, G2 este peste S4, fara nicio discutie.

5 răspunsuri:
| InspiratieDIY a răspuns:

Uite aici o comparatie intre cele 2.
LG pare mai ok ca si specificatii, dar nu am vazut poze facute de LG. In rest toate specificatiile trimit catre LG. Eu am un S4 si sunt foarte multumit, deci nu pot sa fiu foarte obiectiv.

http://www.phonearena.com/....../7969,7597

Bafta in alegerea ta!

| Mrr_Añña_1982 a răspuns:

S4..deoarece este mai bun. si tine bateria mai mult decat la LG...am avut Lg si e prost, acum am de cateva luni S4 si e minunat imi tine bateria 3-4 zile, nu se blocheaza, merge usor.

| SexyBlue explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit cineva care imi dau un motiv pentru care sa-mi iau LG happy si fix asta o sa fac. dar ce parere ai ca nu contine slot pentru card?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SexyBlue):

Mie personal mi-ar ajunge si 16 GB dar daca ti se pare insuficient, poti lua varianta cu 32 GB si e mai mult decat suficient.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu aş alege LG G2, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......xyjzz2.php

Toate cele bune.