| Ionutmarian6868 a întrebat:

Ce sa iau? Un Huawei p20 lite sau Samsung Galaxy A8? Vreau contra pro..detalii'

1 răspuns:
| kagom3 a răspuns:

Si eu eram in aceeasi dilema ca si tine, si norocul a facut ca 2 colegi de munca sa isi cumpere aceste telefoane si m-am jucat putin cu ele, momentan strang bani ca sa il schimb pe cel actual (A5 2017, foarte multumita de el). Am avut Huawei pana in 2017 si m-a dezamagit. aveam un P8 lite si se bloca, nervi si frustrare in fiecare zi, am zis ca nu o sa ma mai uit la un Huawei niciodata..si totusi p20 lite are4 gb de ram...64 rom ceea ce il face un telefon bun pentru clasa mid-range (acelasi lucru valabil si pentru A8) sunt cam la fel cu exceptia faptului ca A8- ul e rezistent la apa si praf [certificat IP68].
Daca consideri ca aspectul e cea mai importanta parte a unui telefon, parerea mea personala este ca p20 arata putin mai bine..sau poate imi place mie notch-ul, nu stiu, eu as merge cu Huawei-ul pentru design ca la cap. componente e asemanator cu A8-ul.
Nu stiu daca te-am ajutat, poti compara pe gsm arena si urmaresti exact specificatiile de care ai nevoie.