| swty89 a întrebat:

Ce se intampla daca dai reset factory settings din telefonul mobil se sterge softu sau ramane ce a fost instalat din fabrica.

Răspuns Câştigător
| Daniels89 a răspuns:

Depinde de telefon,la o mare parte din ele se codeaza (asta daca au fost codate) la genuri de telef,Alcatel, Huawei, zte, Sony Ericsson si unele Samsung, sau la unele de ex iphone 3g se sterge si softul

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va ramane ca nou.Ca atunci cand l-ai cumparat.Dar pierzi tot ce ai instalat in el in acest timp.

| Netrider a răspuns:

Se reinstaleaza setarile din fabrica si de obicei pierzi toate datele. inainte de a face asta, mai ales daca ai un smartphone, ai grija sa-ti salvezi datele.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Softul nu se sterge se vor sterge toate datele si vor ramane doar cele din fabrica

| bula2014 a răspuns:

"factory settings", tu ce crezi ca inseamna asta