| Andrei1859 a întrebat:

Ce se intampla daca folosesti cuvântul alcool sau tutun la telefon?

12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Adolescentilor le place sa glumeasca, mai ales pe seama celor nestiutori.
Nu se intampla nimic, chiar daca autoritatile stiu ca un minor vorbeste astfel.
In Romania toate convorbirile sunt inregistrate timp de 6 luni de catre companiile de telefonie. Aceasta este o lege aparuta cu cativa ani in urma (3 sau 4 nu mai stiu) pentru siguranta/securitate nationala. Dupa 6 luni aceste inregistrari se sterg automat.

Cat despre acele substante interzise, nu stiu ce sa zic. Autoritatile urmaresc in general traficantii.

| gabicoo a răspuns:

Absolut nimic!
happy

| RobertMoon a răspuns:

Nu-i pasa nimănui ce vorbești tu la telefon, asta se întâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. Nimic. Ce sa se intample?

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Vine Dragnea la el din inchisoare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-mi numărul, te sun, spun eu alcool și tutun și apoi vedem ce se întâmplă. Poate primim alcool și țigări gratis.

| andiceasu95 a răspuns:

Vine politia peste tine in casa si te baga la racoare, ca formulezi cuvinte ilegale cu tastatura digitala laughing

| Vladut123456 a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe filme cu spioni.

| gabicoo a răspuns (pentru Vladut123456):

Totuși tehnologia există. Dacă într-o convorbire rostești de două ori Allah și o dată Jihad, băieții cu ochi albaștri te iau în vizor. Asta în SUA. La cât de rupți în fund suntem noi nu cred că avem așa ceva în România!
happy

| AndraLavi a răspuns:

Nu mai vine Mosu' anul asta la tine daca te aude cineva ca spui alcool sau tutun.

| Alex3892 a răspuns:

Depinde cui îi spui aceste cuvinte sau în ce context le folosești. Dacă, de exemplu, ai sub 17 ani și i le spui mamei tale, îți iei?✊?

| Alex3892 a răspuns:

Depinde cui îi spui aceste cuvinte sau în ce context le folosești. Dacă, de exemplu, ai sub 17 ani și i le spui mamei tale, îți iei bătaie. Sper că ți-am fost de ajutor.