| Eduardul a întrebat:

Ce se intampla daca instalez alt ROM. De ex: daca instalez ROM-ul de la Galaxy Ace la S2.
Se strica ceva?

2 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Am incercat sa fac asa odata, cu amicul meu, si anume de la ZTE sa punem pe Huawei.

Si e in comum pentru toate telefoanelee: Nu se va aprinde telefonul, nu se va porni! Nimic nu va lucra. In schimb ai sa poti sa intri in Clockwork Recovery, ca sa iti instalezi alta versie big grin. Funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE ce model de telefon ai...

E posibil să se poată instala o versiune superioară de Android, dacă telefonul o suportă ( chiar dacă NU are update oficial de la producător ).

Dacă telefonul este mai slăbuţ, atunci se va BLOCA sau va sacada în aplicaţii.

Toate cele bune.