| Georgianaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ce se intampla daca nu mai platesc factura de la Orange? Mi s-a promis o oferta si nu am primit-o! Am fost la Orange de doua ori dar desigur n-am rezolvat nimic, iar cand am sunat la servicii clienti mi-au zis ca au trecut 15 zile! Sunt niste nesimtiti, va zic de acum, nu mai incheiati contracte cu Orange!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai platesti factura, iti inchide abonamentul dupa care o firma de recuperari create te vor bate la cap sa iti platesti datoriile pana te dau in judecata

| omulpaiangan a răspuns:

Sa-ti spun ce au facut majoritatea de la mine din scara si cred ca o voi face si eu cat de curand :
oamenii au abonamente la Orange/Vodafone/cosmote, impreuna cu abonamentul si-au luat si telefon (la Orange am inteles ca unii si-au luat mai multe telefoane si tablete la oferta), dupa care pur si simplu nu au mai platit. Chestia nasoala e ca la orice ora gasesti la mine in scara recuperatori (oamenii ori nu le deschid usa, un caz mai ''nebun'' a fost ca un vecin aproape i-a impins si amenintat, dar nu s-a intamplat nimic).
Din cate am inteles chestia e ca nu trebuie sa ai nimic pe numele tau (casa, masina sau alte bunuri). Daca iti iei ceva mai mare gen televizor si nu mai platesti, stai linistita, nu vine nimeni sa ti-l ia din casa. In caz ca vreun recuperator mai ''insangerat'' vrea sa-ti intre cu forta in casa, lejer poti sa-l imobilizezi, dupa care sa chemi politia (nimeni nepoftit de tine n-are voie sa-ti intre in casa, aceasta fiind proprietatea ta privata).