| Daniel_Ungureanu_1986 a întrebat:

Ce se poate face la tabletele Samsung (p1000, p3100 etc...) sa se incarce si cu alt tip de incarcator decat cel original. modelele acestea recunosc doar incarcatoarele originale cat timp sunt deschise
doar inchise se incarca cu alt tip de incarcator, ceea ce presupun ca e din soft.

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Cel mai bine este sa incarci si telefoanele si tabletele cu incarcatoarele lor originaler, pentru ca cele chinezesti sau contrafacute, nu au intensitatea la fel ca si oiginalele, si s-ar putea deteriora in timp bateriile. O femeie a fost electrocutata de un incarcator fals de iphone cand vorbea la telefon. O zi buna!

| Daniel_Ungureanu_1986 explică (pentru YoChriss):

Am inteles ideea. Doar ca e ceva din soft ce nu da voie decat cu original. Vreau sa o folosesc la masi a si nu recunoaste incarcatorul auto pe usb. Si nu e chinezarie ordinara. Doar ca nu il recunoaste softul

| YoChriss a răspuns (pentru Daniel_Ungureanu_1986):

Atunci o poti incarca cand este stinsa, pentru ca ai zis ca merge daca este stinsa.