| anonim_4396 a întrebat:

Ce setari trebuie sa ii fac telefonului meu (J5 2017) sa il pot resofta? Am descarcat tot ce trebuie (adica odin si firmware-ul), am activat deblocare de catre OEM si depanare USB, dar cand ii dau start imi da eroare.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=De3Ux6clcRI
https://www.youtube.com/watch?v=VYBQwy8-3PE

Primul pentru restore, al doilea custom rom si update.

| Bogdan70001 a răspuns:

Salut! Cred ca te pot ajuta, dar imi poti spune te rog ce eroare primesti ca sa imi pot da seama cum se rezolva? O poza ar fi de foarte mare ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu chiar vrei sa mai ai telefonul? Daca nu stii cum sa procedezi, mai bine mergi la service. Costa 70-100 lei sau gratis daca ai garantie valabila si mergi la service autorizat.

| Daniel31 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ce fac. Nu e prima data. Dor ca am uitat ce trebuie facutwinking

| cfrtobias a răspuns (pentru Daniel31):

Scrie https://www.tpu.ro/......oneaza-an/ la Bogdan70001 el mi-a facut root

| Daniel31 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu am nevoie de root. Vreau sa am iar Android 7, nu 8 happy

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Daniel31):

STai calm te pot ajuta si cu asta laughing

| TheTom7 a răspuns:

Salut! Din cate am inteles pentru ce vrei tu sa faci trebuie sa cauti un rom bun, iar dupa sa instalezi TWRP cu odin si sa instalezi acel rom. Nu e asa complicat daca zici ca ai mai facut asta. Instalezi softul direct din odin daca e vorba de cel original, in rest cel mai ok e sa te folosesti de twrp.

| Daniel31 a răspuns (pentru TheTom7):

Softul e cel original. E downloadat de pe sammobile.
Am mai facut asta pe un s5 neo, si acolo mi-a mers fara twrp.