| AaaaaAalexx a întrebat:

Ce sistem de operare are telefonul Alcatel V575 (Vodafone 575)? Daca nu e android pot sa pun android pe el?

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

E un sistem de operare propriu, făcut de cei de la Alcatel. Nu poți pune Android pe el deoarece are procesorul foarte slab, tipic anilor 2007 și 2008.
Dacă vrei unul cu Android uite-te la unele mai noi, gen LG L3, L5, Samsung Pocket, Samsung Galaxy Fit, Samsung Galaxy Gio, Samsung Galaxy Mini 1/2.

4 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Acel telefon nu are Android si nici nu cred ca vei putea sa ii schimbi sistemul de operare pentru ca nu are specificatii prea stralucite. Daca vrei un smartphone ieftin te poti interesa de LG Optimus L3 E400, Samsung Galaxy Young etc. Sper ca te-am ajutat!

| Aalliinnaa1000 a răspuns:

Nu gasesc nici cum pe Google un site care sa-mi detaileze exact pe ce sistem de operare ruleaza, dar daca zici ca sigur e Android inseamna ca ai putea sa te joci jocul ala Talkin`Tom. Dar ma indoiesc deoarece telefonul are un procesor slab. In fine, daca are Android telefonul inseamna ca sigur are si o aplicatie instalata numita Android Market, Play Store etc. ( Market Play este notata in cam toate telefoanele ). Acolo ai o sectiune unde poti da search pentru aplicatii. Cauta Talkin`Tom si vezi daca-ti apare vreun rezultat. Daca nu-ti apare acolo inseamna ca telefonul tau nu ti-l poate rula.

| TobiRami a răspuns:

Nu are android, este un sistem de operare mai vechi. Daca un telefon nu are android, nu este posibil sa ii adaugi, nici download, nici schimbare piese, daca vrei un telefon cu android intereseaza-te de smartphone-uri.

| Andreea_Marin_1998 a răspuns:

Telefonul Vodafone 575 nu are Android, ci are un sistem de operare numit Java,, si nu merge sa ii pui Android.Am unul la fel si am incercat.