| Fernando9Torres a întrebat:

Ce smartphone cu baterie "puternica"(durabile) imi recomandati?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un smartphone pe care sa il tina bateria mai mult de 2 zile nu cred ca vei gasi. Eu personal recomand HTC one. daca nu folosesti prea mult 3g, gps, luminozitate la maxim bateria tine 2 zile fara probleme

| Fernando9Torres explică (pentru suntserios):

Am auzit ca Lenovo P780 are bateria de 4.000 mAh

| suntserios a răspuns (pentru Fernando9Torres):

La un display de 5 inchi are nevoie si de baterie mare... asa ca in final cred ca tot pe acolo se ajunge

| Fernando9Torres explică (pentru suntserios):

Nu am zis ca vreau un telefon de 3 inchi sau 5....am zis unul cu baterie durabila, dar multumesc oricum pentru rasp happy

| suntserios a răspuns (pentru Fernando9Torres):

Eu zicea ca daca care un ecran mare are si o baterie mare. Degeaba te uiti cu ca Lenovo are bateria de 4000mah, pentru ca are si un display foarte mare care consuma mai mult curent.

| RadikalGamer a răspuns:

Păi eu am un Galaxy S Plus, dar nu sunt foarte mulțumit. Dacă nu ai nevoie de super-mega-smartphone încearcă un Samsung Wave Young, sau alte telefoane cu un display mic, gen LG L3 sau Sony Ericsson Xperia Mini Pro. Ar trebui să țină bateria 3-4 zile fără probleme. Sau am văzut la unele telefoane care se poate scoate bateria, poți să le pui o baterie de 3000 mAh și rezistă o săptămână, dar e incomod că e bateria mare. Sau la iPhone exisă baterii suplimentare. E o husă care se încarcă la priză și încarcă și iPhone-ul.

| suntserios a răspuns (pentru RadikalGamer):

Serios Samsung Wave Young super-mega-smartphone? ala nici macar nu e smartphone ca are doar ca.catul ala de bada os ca si sitem de operare

| RadikalGamer a răspuns (pentru suntserios):

Am spus dacă NU are nevoie de super-mega-smartphone.

| suntserios a răspuns (pentru RadikalGamer):

Mda, ma scuzi, am citit aiurea

| superpret a răspuns:

De la Samsung doar note (toate versiunile). Daca vrei un smartphone mai mic si care tine bateria minim 2 zile lejer incearca Nokia (520 e cel mai ieftin, incearca-l si o sa vezi).

| Fernando9Torres explică (pentru superpret):

Mda,Nokia lumia 520 am vrut sa imi iau dar are un prieten si o zis ca juma` de zii ii tine incarcat happy

| superpret a răspuns:

Iti dau pentru test Nokia lumia 520 al meu, cu update la windows 8.1 (pentru dezolvatatori) si o sa vezi ca duce 1, 5 zile lejer vorbit, internet, mesaje.

Da prietenul tau are un Nokia 520 prima versiune de windows 8, pune-l sa faca update ca altfel nu o sa-i tina bateria in veci.