| Shooter a întrebat:

Ce smartphone imi recomandati din gama middle range la abonament Vodafone?

8 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Mai bine ţi-ai lua un telefon la liberwinking. La abonamente plăteşti lună de lună şi dacă faci o sumă, puteai lua un telefon cu fascilităţi duble + nu ai acces chiar la orice din partea telefonului happy

| Shooter explică (pentru Evolution):

Si telefon? ce model?

| Evolution a răspuns (pentru Shooter):

Depinde de buget... eu am Samsung galaxy gio şi am dat 600 lei de pe eMAG. (cu tot cu transport, că la ei este gratis oriunde în ţară la comenzile peste 90 de lei, este cea mai bună firmă de comenzi online după părerea mea eMAG. )

| Shooter explică (pentru Evolution):

Stiu ca ma uit mereu la Emag si comand de la ei mereu...dar acum nu am 600 de lei si vreau sa dau 200 si sa iau la abonament.

| Evolution a răspuns (pentru Shooter):

Faci o mare greşeală cu abonamentul, dai mereu în fiecare lună, dacă faci o sumă o să depăseşti cu mult preţul acelui telefon şi nici nu se merită că ei ţi-l dau codat şi nu prea poţi face multe cu el. Deaia fiecare om îşi i-a la liber, că îţi dai seama dacă 1 leu = un telefon la abonament, toţi şi-ar fi luat dacă nu erau dezavantaje.

| Shooter explică (pentru Evolution):

Da ai dreptate...dar e mai convenabil sa dau bani pe luna decat sa dau acum 600 ron sau mai mult.

| Evolution a răspuns (pentru Shooter):

Mai bine îţi ei în rate dacă vrei pe lună. Dacă îţi ei telefon la abonament plăteşte lună de lună şi fă o sumă într-un an (12 luni inmulţit cu suma) şi depăseşte preţul telefonului cu mult, de aia e mai bine să strângi bani de telefon sau să ei în rate.

| Shooter explică (pentru Evolution):

Da...pai telefonul e aproape 700 de lei fara abonament si 200lei cu abonament...si e pe 2 ani si abonamentu' e de 16 euro, care inseamna cam 70lei si intr-un an deja am facut pretul telefonului, dar in doi ani se face deja dublu.Mai bine ar fi in rate.Mersi de raspuns!