| KinekT a întrebat:

Ce tableta in jur de 700-800 de lei imi recomandati? eu m-am gandit la Samsung galaxay tab 2 7.0( fara retea 3g)

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

In bugetul respectiv nu vei avea prea multe posibilitati, dar chiar si asa, jocurile alea sa zicem ca merg pe un ghz dual core si 1gb ram. In orice caz, recomandarea mea vor ramane mereu produsele Nexus, fabricate de google
http://www.oktal.ro/......88367.html Mai strange niste bani, si i-ati ceva de genul, nu vei regreta nimic. Poti achiziona si varianta cu 16gb la un pret mai accesibil.

Succes.

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E buna cea la care te-ai gandit tu. Si eu imi doresc o tableta si inca nu m-am hotarat pe care s-o aleg.

| KinekT explică (pentru 8mariastar):

Asus iconia b1 e buna in gaming? 650 de lei mi se pare ok.

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

M-ai facut curios, am verificat pe net modelul si mi-a sarit in ochi 512mb ram, iti face impresia ca 512mb ram va rula multe jocuri sau programe okay? In mod special cand vorbim de dimensiunea tabletei si despre copii disperati dupa widgeturi / teme / wallpapere?

Mi se par prea putin, 512mb ram au toate entry lvlurile, asa ca taie "gamingul" ala de acolo si daca vrei sa vorbim de tablete pentru gaming am putea discuta despre un razer edge pro cu un gamepad care te ajung undeva la 2000 euro, fa si tu diferenta, 150 euro... 2000 euro, acum intelegi ce inseamna / defineste termenul gaming? Plus, android... pentru gaming. Wrong again.

| DimLight a răspuns (pentru KinekT):

Vezi daca au multe returnate / refurbished, daca sunt multe de genul ala refurbished probabil ca nu merita altfel poate ca da

| KinekT explică (pentru Seby90):

... eu vreau sa joc seria nfs temple run ultimele jocuri pe google play? ceva in 600 de lei ce imi recomanzi? da sa fie de o calitate mai buna nu o tableta de calitate proasta...

| DimLight a răspuns (pentru KinekT):

Oricum daca esti in oras cu magazin eMAG poti sa returnezi si sa-ti iei altceva daca nu-ti convine, altfel e mai nasol ca astepti mai mult si dai si banii pe transport.

| DimLight a răspuns (pentru KinekT):

Cum a zis seby la 512 ram nu e tableta, am eu pe telefon si nici nu e asa performant.

| KinekT explică (pentru stroedaniel13):

Nu vreau sa dau mai mult de 700 de lei pe tableta... am pc laptop telefon. ce imi recomanzi in maxim 700 de lei?straight face

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

M-am interesat, modelul de 16gb este la 999 lei. http://www.oktal.ro/......85319.html

Cauta pe net reviewuri, ai sa intelegi de ce prefer tableta asta, este cea mai curata tableta, lipsita de bloatwareuri si are cel mai curat launcher, totodata (CRED) ca are bootloaderul unlocked + ca se face root pe ea extrem de usor. Succes.

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

2 minute, revin cu un raspuns.

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

Optiuni prea multe nu ai, acum depinde, tii la firma? Iti sugerez un Samsung. dar, again, raport performanta pret slab, presupun ca are un raport calitate pret sporit.

http://www.pcgarage.ro/......oid-white/
Nu are 3g deci am sa presupun ca are cablu usb OTG, memoria interna micuta pentru banii respectivi, ecran cu o densitate... decenta, pentru dimensiunea ei.

Procesor slabut.

http://www.pcgarage.ro/......-40-black/
Procesor mai puternic, aceiasi memorie slaba de 8gb, NU ARE BLUETOOTH, are modem extern, deci aceiasi tehnologie OTG. Este putin mai buna decat samsungul si are un pret mai ok.

http://www.pcgarage.ro/......desigilat/
Aproape identica doar ca are 16gb nu 8, nu are modem 3g intern, aceiasi problema, cabluri, dar are bluetooth.

Acum depinde, suferi de firma sau calitatea te defineste? Poate bugetul. Atat am gasit decent.

PS, ii respect pe cei de la Allview.

| KinekT explică (pentru Seby90):

M-am hotarat o sa iau de pe eMAG un Nexus 7 32 gb 1300 de lei cand am vazut reviewurile si specificatile...

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

Ma bucur, e o alegere foarte buna, gasesti custom roms pentru ea fara probleme. Iar daca o strici, facand root (ceea ce => garantie stricata) asigura-te ca e brick inainte sa o trimiti, astfel nu isi pot da seama ce s-a intamplat cu ea si iti vor da una noua, practic, sunt la al doilea telefon nou in 2 luni, am brickuit 2 pe motivul asta, iti garantez ca merge.

Succes.

| KinekT explică (pentru Seby90):

Ce este brickuitul?laughing scuze da nu am foarte mare experienta in tableta.

| KinekT explică (pentru Seby90):

Am vazut intr-un unboxing ca suntem obligati sa ne conectam la o retea wifi o pot face cu un stick de net de la rds?

| Seby90 a răspuns (pentru KinekT):

Da poti, daca nu are 3g, poti cu un cablu OTG (usb on the go OTG)

Brick = cand deviceul nu mai porneste, si, de preferat, nu mai comunica prin ADB (android bridge) cu pcul, astfel nu vor afla ce ai tu pe memoria tabletei, si nu vor stii ca ai facut root, un act ce duce la invalidarea garantiei.

Răspuns utilizator avertizat
| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Te referi la aceasta tableta? http://bit.ly/12cJFu3

Ai ales foarte bine si uite ce iti pot spune despre ea:

-are un procesor dual core de 1 ghz iar asta inseamna ca toate aplicatiile vor rula fluent

- 1 gb ram iar asta inseamna ca vei putea rula si mai multe aplicatii simultan fara ca telefonul sa se miste greu

-gps care cu siguranta te va scoate din multe incurcaturi

-ecran tactil fidel si versiune stabila de android.