| CatalyN4 a întrebat:

Ce tastatura preferati la tel? Touch sau qwerty? Motivati rasp.

11 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Prefer touch, pentru ca nu intra mizerie printre butoane, nu imi fac griji ca daca il scat se rup butoanele, apoi nu exista android sau IOS pentru telefon qwerty, si nu poti juca nimic.
Cele touch au o experienta de 10x mai mare in gaming, browsering, filme, etc.

| bushyalex a răspuns (pentru vlad89c):

Ba exista android cu qwerty si la Samsung si la Motorola.

prefer tot touch.mult mai practica..mai ales ca o poti folosi si cu swype

| cypryan11 a răspuns:

QWERTY deoarece e mult mai usor de scris pe un telefon cu acest fel de tastarura decat cu toutch

| Demise a răspuns:

Touch pentru că scriu mai uşor şi mai repede.

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Touch

| byeddy a răspuns:

Qwerty pentru ca nu e asa sensibila.

| ttyes a răspuns:

Eu am si touch si qwerty, qwertyul este mai rapid insa mie imi place mai mult tastatura toch de calculator(daca ai vazut la un iphone sau la un android)

| StefanelAlex a răspuns:

Prefer qwerty, este mai rapida, mai sigura si mai usor de folosit, mai economica (ca energie) si programabila (poti schimba functiile butoanelor) si mai ales, nu iti plimbi degetele slinoase pe ecran, lasand urme de melci turbati.

| Al3xAnDrU66 a răspuns:

Eu unul prefer tastatura touch deoarece are si qwerty dar depinde si de calitatea la touchscreenului telefonului funda?

| VelicuCostin a răspuns:

Cea qwerty findca este mai usor de manevrat.

| Adynutza_Adyna_1979 a răspuns:

Qwelty