| Buburuzăăăă a întrebat:

Ce telefoane credeti ca ţtin mai mult? Apple, Samsung? Repede va roog!

Răspuns Câştigător
| Piratul10 a răspuns:

Salut,telefoanele Samsung sunt:
1)mai bune decât Apple
2)mai rezistente decât Apple

Si mie imi place cum se vad telefoanele Apple, cu stica, metal arată foarte bine dar daca l-ai scăpat pe jos se crapa foarte tare așa am auzit peste tot dar eu am scăpat un IPhone 4 de la un metru si nu avea nimic.
Cele Samsung arată si ele bine chiar daca nu atât ca Apple dar Android e mai bun decât IOS si sunt mai multe aplicații gratis in Android si pe Samsung poti sa il costumizei dar pe Apple nu.
Am mai auzit si ca Samsung galaxy s4 e mai rezistența decât s3 ca s3 e cam fragil.
Plus ca Samsung e mai mare.
Dar daca vrei sa iti iei un telefon de stil, frumos si sa te lauzi ia-ti Apple!
Eu încă ma mai gândesc dar cred ca o sa imi iau un Samsung galaxy S4 mini.

FUNDA?

| Andrei1099 a răspuns (pentru Piratul10):

Apple e mai bun din punct de vedere al calitatii folosind materiale premium, este adevarat ca se zgarie repede, dar ca nivel de defectiuni Apple a avut cu 20 % mai putine telefoane care au avut nevoie de o reparatie fata de Samsung

18 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Sunt de părere că telefoanele Samsung sunt mult mai bune şi mai rezistente.
Am mulţi prieteni care au avut Iphone-uri iar când le-au scăpat s-au făcut bucăţele.
Pa-pa.

| Rakanishuu a răspuns:

Cele de la Apple sunt foarte bune... dar daca ti-a cazut odata jos l-ai belit. Samsung tot asa este foarte bun si am impresia ca se strica mai greu... dar daca vrei un telefon cu touch iti recomand sa ai grija de el! laughing

| Buburuzăăăă explică (pentru Rakanishuu):

Am cu touch acum dar vreau altul si nu stiu de care Samsung sau Apple ca acum am Samsung dar as vrea Apple dar daca ziceti ca nu e bun iau alt ceva galaxy sau vad eu.

| stroedaniel13 a răspuns:

Mai.

Ideea este ca eu am avut atat un telefon de top de la Samsung (galaxy S3) cat si unul de top de la Apple (iphone 4s) si tin sa iti spun ca doar unul a mai rezistat. si anume iphone-ul.

E adevarat ca e putin mai fragil insa la capitolul performante crede-ma ca sta multi ma bine decat un Samsung.

Spunea cineva ca Android-ul este mai performant decat IOS? Astea sunt prostii: IOS este optimizat la maxim si functioneaza ireprosabil pentru ca ruleaza pe aceeasi structura de telefon: Iphone!

La Samsung, pe de alta parte, android-ul este folosite pe mii de telefoane atat Samsung cat si HTC. LG. si mai stiu eu ce smatphone-uri.

Sfatul meu este sa arunci o privire peste parerile celor care au cumparat aceste telefoane aici: http://bit.ly/12wBYMa si abia apoi sa te decizi asupra investitiei.

| Buburuzăăăă explică (pentru stroedaniel13):

Am auzit ca Apple nu are bluetooth e adevarat?

| stroedaniel13 a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Nu e adevarat.

Are blueetooth!

| adddaa a răspuns:

Eu am un iPhone 4 de 2 ani si încă merge foarte bine. L-am scăpat si pe gresie, si pe trotuar, si la școala din banca, si n-are nimic, doar s-a zgariat folia de protecție. laughing poate ca nu s-a făcut praf pentru ca mereu ii pun o husa (de aia pr spate).
Per total, sunt multumita de telefonul asta, dacă mă mai tine încă 2 ani, este perfect. happy

| Pitagora a răspuns:

Apple

| Buburuzăăăă explică (pentru Pitagora):

Aha, mersi decii Apple tine mai mult decat Samsung ciudat dar mss!

| Pitagora a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Doar ca la Apple dupa 3, 4 ani trebuie sa schimbi bateria dar tot te mai duce

| Buburuzăăăă explică (pentru Pitagora):

Merci

| Pitagora a răspuns (pentru Buburuzăăăă):

Npc

| wizzkidon a răspuns:

Buna Issabelaa, Apple e un telefon mai bun ca Samsung, DAR, daca l'ai scapat pe jos, s-a dus ecranul, plus ca e si scump sa il repari... Prefer Samsung, e destul de rezistent si bun happy
Noroc.

| Dallly a răspuns:

Categoric samsung.Eu am avut Apple si l-am scapat o data pe jos si praf s-a facut.

| Pitagora a răspuns (pentru Dallly):

Si o prietena de-a mea a avut galaxy s 3 si cand l-a scapat jos sa facut praf

| Buburuzăăăă explică (pentru Dallly):

Mersi