| George628zz a întrebat:

Ce telefon ar fi foarte bun la poze? Vreau să îmi iau telefon bun, dar vreau sa faca poze excelente, chiar mai bune decât Samsung.Dau funda

23 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai zice si ce buget ai...

| MihaelaDart a răspuns:

Eu sunt foarte mulțumită de Xiaomi Mi A2, ca și video are 4K. Fotografiile le scoate minunat, de fapt cu asta am inceput sa fac mai mult treburile la paginile de Facebook pe care le administrez de la firmele cu care colaborez.

| Reghqen a răspuns:

Un iPhone, un Google Pixel thinking

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Huawei face poze superbe! Depinde și de ce suma dispui.

| sieupeaici1976 a răspuns:

Huawei este un telefon care face poze foarte bune.

| NLS a răspuns:

Bugetul fiind?

| whatisthis19 a răspuns:

IPhone

| George628zz explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu contează bugetul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru George628zz):

Atunci nu mai bine iti iei frumos un DSLR? Daca e musai sa fie telefon, atunci ai Huawei P40 Pro - cel mai bun in momentul de fata.

| George628zz explică (pentru GabiDumitrescu):

Sa stii ca ai dreptate..mersi mult

| George628zz explică:

Hai pa fa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marș mă dracu de boschetara

| JicaContra a răspuns:

NICI UN TELEFON nu face in momentul asta poze mai bune ca SAMSUNG S20 ULTRA
PUNCT
https://www.digitalcameraworld.com/buying-guides/best-camera-phone

cand am vazut ce poate am inceput sa, salivez, dar nu imi permit 1500eu :((

| George628zz explică (pentru anonim_4396):

Mor

| George628zz explică (pentru JicaContra):

Sora mea are si nu e asa bun la poze happy

| JicaContra a răspuns (pentru George628zz):

Ok, hai sa te fac sa intelegi
ala are CEA MAI BUNA CAMERA IN MOMENTUL ASTA
daca nu ti se pare "asa de bun" atunci NU EXISTA CEVA MAI BUN
deci, poate vrei sa iti iei camera foto separat, ca sa ai "ceva mai bun"

| George628zz explică (pentru JicaContra):

Totusi iti multumesc

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt unele aparate foto (pocket cam) care fac poze chiar mai bune decat telefoanele cele mai scumpe si costa sub 200 euro.
Daca vrei poze bune, trebuie sa inveti si tehnica fotografierii, inscriindu-te la un curs de initiere foto.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru JicaContra):

Virgula. Vezi ce zic aia de la DxOMark.

| Unev a răspuns:

Xiaomi note 8pro, Xiaomi mi9t,Huawei nova 5t. Telefoane până în 1500 lei

| JicaContra a răspuns (pentru Unev):

Omul vrea camera cu adevarat buna INDIFERENT DE BUGET
NICI UN XIAOMI NU ARE OIS
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-9812.php
deci camera e de rahat

nu stii ce e aia OIS, atunci, de ce te bagi intr-o discutie despre camere?!?

| JicaContra a răspuns (pentru George628zz):

Cu placere
insa cum a spus si Bula, cu 200eu gasesti o camera foto separat care e mult mai buna decat pe orice telefon

problema cu telefoanele e ca trebuie in acelasi device sa bage si camera, si obiective, si telefonul, si display, etc. etc. ETC.
chestiile astea nu se mai aplica la o camera separata, la care implicit NUMAI partea optica este mult mai buna decat la orice telefon

| Nemessys a răspuns:

Daca nici de calitatea pozelor a telefoanelor Samsung nu esti multumit, de ce nu iti iei o camera special pentru poze?