| SimoneGanu10 a întrebat:

Ce telefon ar trebui sa aleg? Un Huawei y5, un Alview p6 energy lite sau un Microsoft lumia 640?

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Pe Lumia il excludem direct pentru ca nu cred ca vrei sa ai un telefon care are doar cateva aplicatii pe app store-ul lui.

Dintre Huawei Y5 si Allview P6 Energy este o alegere bazata pe preferinta.

Daca vrei performanta, alege Huawei-ul.
Daca vrei baterie care sa tina 24 de ore chiar si atunci cand te joci jocuri sau te uiti pe Youtube, alege Allview-ul.

| Vvistula a răspuns:

Lumia 640 pentru ca nu o sa se blocheze niciodata, nu este adevarat ce spune Speed99, are aplicatii, sute de mii asa ca stai linistit nu asta e problema. Softul e mult mai bun, nu are buguri si probleme pe care un telefon cu Android le-ar putea avea. Cand vorbim de Allview vorbim de calitate proasta, ce inseamna, inseamna ca se uzeaza repede si software si hardware si la aspect. Huawei, daca nu e un model de top, atunci o sa aiba mici probleme de soft. Pe Android daca nu vrei problemele cu softul, iti iei un Nexus nu un Allview sau Huawei. Serios mai, Allview, e telefon pentru toti saracii. Nici prezenta scenica nu are. Cand te intreaba cineva ce telefon ai, ce zici? Allview. serios. Cand zici Microsoft, toata lumea stie. E altceva. Cand alegi un telefon te gandesti la toate aspectele ca sa nu iti para rau pentru ca l-ai ales pe acesta si nu altul. Baterie dupa un an scade, la orice telefon, nu sunt produse de zei telefoanele, ci de oameni. nu conteaza marca si cand vine vorba de Allview clar nu bateria este un atuu.

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns:

Alege Huawey-ul, Allview-ul este o epava, despre lumia nici nu mai incape vorba, are un sistem de operare in moarte clinica.

| LadyRoses a răspuns:

Am câteva cunoștințe în domeniul IT și pot spune că aș alege Huawei întotdeauna. Folosesc de 2 ani produsele acestea și sunt mulțumită complet de ele. Își fac update rapid, actualizează androidul, procesoare bune și spațiu suficient (poți folosi și un card SD)

Eu cred că Allview nu este potrivit deloc, am avut un telefon și în câteva luni era deja stricat, în fine, e doar părerea mea.

Cat despre Microsoft, sistemul lui de operare este mai complicat ca al unui Android, dar telefonul este destul de bun.

Acum e alegerea ta daca vrei Microsoft sau Android.

Bafta la cumpărături laughing