| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon aș putea lua cu 2500 de lei?
Am avut 4 ani jumate un galaxy s6, pe care aș fi continuat să-l țin dacă nu se strica. happy

M-ar interesa un telefon care să aibă un display ok, la prețul ăsta am văzut că display-urile sunt toate fhd, dacă știți ceva qhd, sau să fie măcar la nivelul s6-lui. Mersi.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Samsung s10 iti recomand

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Te referi la s10 lite? Pentru că s10-le de bază costă mai mult.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da s10e ce am si eu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

S10e, e alt telefon, și costă mai mult. big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am dat 23 mil in decembrie

| cfrtobias a răspuns (pentru RAY):

La s10e daca repornesti telefon si ai 100%, nu crezi ca pana se descarca telefon ii consuma mai mult bateria? cand folosesti sau fara

| RAY a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu am inteles nimic

| cfrtobias a răspuns (pentru RAY):

Deci primul pas cand incarcam telefon la 100%, pasul 2 reporneam telefon sa vad cate zile de consum am orele, aplicatiile nu crezi ca se consuma mai repede? sau n-ai dat poate repornire la telefon

| RAY a răspuns (pentru cfrtobias):

Depinde ce aplicati ai deschise in fundal, eu am si imi consuma destul sau ca e mereu conectat la 4g, in rest e un telefon de nota 10

| RAY a răspuns (pentru cfrtobias):

Ps am si s4 apropo, inca mai merge

| cfrtobias a răspuns (pentru RAY):

Cred ca acum de nu repornesc telefon imi tine bateria mai mult am incarcat la 100% de vreo jumate ora si nu am 99% cum aveam inainte dupa repornire telefon

| RAY a răspuns (pentru cfrtobias):

Vrei sfaturi?
nu il tine toata noaptea in priza
nu il incarca la sub 10%
si inchide aplicatile si tot ce consuma memorie ram
inchide si datele mobile si 4g daca ai wifi acasa

| cfrtobias a răspuns (pentru RAY):

Nu il tin noaptea si am oprit si incarcare rapida da mi se parea ciudat cand folosesc sa se descarce mai rapid sau asa cred

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai banii ăia, atunci tot Samsung sau nimic:

https://www.emag.ro/......D1YVYWBBM/

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu știu de ce, dar nu sunt prea convins de s10-le lite, alte variante nu mai știi? happy

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

știu dar nu știu dacă tu știi ce vrei

| Simpatic a răspuns:

Samsung S6 subscriu telefoane foarte bune, l-am tinut aproape 5 ani pe al meu era super fain.
Eu am trecut pe Samsung S10E sunt foarte multumit de el, e mai performant decat S10 light si sub S10, S10+
Recomand dar sa fie la un pret pana in 2400-2500 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sony Xperia xz premium are display 4k.singurul tel cu display 4k real. De fapt îl găsești la 800 de lei pe olx in stare foarte buna că nou. Și îți mai ajunge și bani, eu nu as da atâția bani pe un tel mai degrabă aș mai strânge și aș lua Samsung s20 sau Samsung s9 daca de s10 zici că nu ai. Totuși eu as merge pe Sony da daca nu ești fan Sony i-ați s9

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Pai daca tot ai fost multumit 4 ani de S6, atunci cel mai bine iti cumperi un S10 lite. E 2400 lei in momentul asta pe eMAG. Fiind generatia cu 4 generatii dupa S6, e mai bun cam din toate punctele. Baterie mai mare, ecran pe toata fata, camere mai bune, procesor de S10 normal + 8gb ram. Nu cred ca ai cum sa gresesti cu aceasta decizie. Bafta!
P.S. ecranul sigur e mai bun decat cel de la S6 si oricum nu vezi pixeli chiar daca e doar Full HD.

| anonim_4396 explică (pentru ClaudiuM1997):

Mersi. happy

| ioan452 a răspuns:

Dacă îți plac iPhone-urile ți-as recomanda sa îți iei un IPhone SE 2. Costa 2400 lei și îți spun ca o sa te țină și o sa poți sa-l actualizezi 5 ani la rând, Eu am iPhone și sunt foarte mulțumit de el.