| kar1GaNNN a întrebat:

Ce telefon bun mi-ai putea recomanda pana in 200 LEI?
Funda celui care ma ajuta cu un raspuns bun!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Ai un buget destul de mic...recomandarile mele ar fi:
1) Nokia 201 Asha
2) Allview A4 You
3) Allview M7 Start
4) Karbonn Kphone 1
5) Nokia 220
6) Allview S6 Style

Nu ai mentionat ca vrei neaparat pe touchscreen...iar daca vrei telefon pe touchscreen la 2 milioane mai mult de cateva luni nu te tine! laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru OnuOnulică):

Mituri de doi lei. Daca vrei sa joci fotbal cu telefonul nu te tine nici mama lu' Caterpillar (pentru non-habarnisti).
@ლAnDyRø21: Daca nu esti fatalau de-ala care vrea telefonul pentru bling, stat pe net si dat mare in fata gastii, ia frumos un ZTE Open C. Eu il am de la sfirsitul lunii mai si nu s-a spart nimic. Chiar l-am si scapat de citeva ori. Nu zic ca rezista la socuri ca Samsung-ul nevestei (o panarama de-aia de vreo 80 RON pe care a scapat-o odata de la ureche pe beton, i-a sarit capacul si bateria, le-a pus la loc, no problem, merge ca nou), dar nici nu se crapa cind bate vintul spre el. Plus de asta o sa ai ce nu are mai nici dracu' la noi, si anume Firefox OS. Ca si telefon e ok, are 3G, bateria pe mine ma tine uneori si cite 5-6 zile, chiar daca in mod normal daca te apuci sa te dai pe net si sa vorbesti mai mult duce cam o zi.
P.S. La noi nu prea vezi, dar gasesti pe ebay. Al meu l-am luat din Germania la vreo saptamana dupa aparitie, a fost vreo 115 dolari cu tot cu transport. Acuma se gaseste pe la 66 doar telefonul, mai pui vreo 15 transportul si aproape ca intri in buget.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Nu ai menționat cum ai vrea să fie telefonul mai exact (cameră, procesor, touchscreen sau nu etc) dar ca să te ajut cât de cât, îți recomand să arunci o privire aici.

http://m.emag.ro/telefoane-mobile/pret,intre-100-si-200/c

Toate cele bune!

| paulciul123456789 a răspuns:

Salut. uite un telefon fain care se sparge greu si care tine si bateria mult.nu iti recomand sa iti iei cu Touchscreen, se sparg repede si tine si bateria putin mai bine ii telefonul asta nu conteaza ca nu are net si asa nu ai ce face pe net. daca ai pc cu net nu iti mai trebuie telefon cu net happy sper ca te-am ajutat.