Întrebare recomandată | Bogdan_Alex_1998_BTkI a întrebat:

Ce telefon bun pana 1700 Ron îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

La pretul asta iti recomand sa eviti Samsung (exceptand C5) si Aifon.

- Huawei P9 lite (in jur de 1000 de lei): detin acest telefon de 5 luni si sunt foarte multumit de el. Are 2GB de RAM, procesor octa-core bun, camera frontala de 8MP si pe spate de 13, Android 6. Se incarca greu totusi, cam trei ore si ceva.
- Galaxy C5 (1500 de lei): procesor un pic mai slab dar in rest e bun si are o constructie de calitate. In general, cel putin la fel de bun ca P9 lite, desi diferenta de pret e cam mare. Camera de pe spate e mai buna, iar calitatea constructiei poate fi mai buna sau mai rea in functie de ce preferi, plastic bun sau metal.
- LG Nexus 5X si Moto G4 (800-1500 de lei): ambele au stock Android, Nexus nu are slot pentru microSD. Nexus 5X este superior Moto G4, dar nu cu mult. Diferenta de pret intre ele e de cam 300-400 de lei. Daca iei Nexus sa fie cel de 32GB.
- 5s. Nu, nu iPhone 5S, Xiaomi Mi 5s. (1700 de lei varianta cu 64GB). Procesor foarte bun, putin schiopateaza la camera dar este un best-buy pe acest segment de pret. Vine cu Android 6 si 3GB de RAM. Si slot microSD.
- LeEco Le Pro 3 (1500 de lei): daca vrei performanta extrema in jocuri si totusi o camera decenta, acesta este telefonul de cumparat. Scoate peste 6000 de puncte in Geekbench!
- Huawei P9 (1900 de lei): daca mai pui putin, iti poti lua un P9 care practic are toate facilitatile de la P9 lite, plus camera duala de la Leica, constructie buna, USB-C si scor in Geekbench asemanator cu cel de la LeEco.
- LG G4 (1400 de lei): daca vrei cea mai buna camera pe un telefon mid-range, G4 este telefonul pe care ar trebui sa il cumperi. In rest este cam de nivelul unui P9 lite, dar ai grija la baterie. Este facut din piele, ceea ce s-ar putea sa iti placa!
- Huawei Honor 8 (1700 de lei 32GB): in bugetul tau varianta cu 32GB e buna, pentru 64GB ar trebui sa mai pui vreo 100-200 de ron la ciorap. Acelasi procesor ca la P9 si camera duala (dar nu e de la Leica), arata bine si se descurca excelent in jocuri.

Alege ce vrei. Eu le-as pune in urmatoarea ordine:

P9, Honor 8, Le Pro 3, Mi 5S, P9 lite, Nexus 5X, Galaxy C5, LG G4 si in sfarsit Moto G4.

| ThinkDifferent a răspuns (pentru LoveSleep):

De ce sa evite iPhone? Sunt iPhone-uri la 1700 de lei mult mai bune decat ce ai scris tu.

| OnePiece a răspuns (pentru ThinkDifferent):

Cum ar fi?

Răspuns Apreciat de Editori
| Donsavas a răspuns:

Eu am samasung galaxy s4 si l-am luat de la consignatie, sunt multumit cu ce am si in ziua de azi. L-am luat exact cu suma mentionata de tine in 2015, acum s-ar putea sa fie mult mai ieftin pana si la magazine Samsung. Intereseaza-te, daca nu ai pretentii la telefoane de ''ultima generatie'', du-te si cauta un s4.
Ideea e sa ai internet,sa vorbesti la el, faci cateva poze si, eventual, sa iti descarci un joc, doua ca sa nu te plictisesti, sa ai ce face cand nu ai o treaba sau alta ocupatie. Sanatate!

16 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

1700 ron, vrei sa spargi serverele NASA pe el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici:
Samsung, e destul de okay, daca nu astepti cine stie ce perfomante si te intereseaza design-ul si camera este bun.Are aceeasi camera pe fata si spate.Samsung nu o sa regreti niciodata, crede-ma.
http://www.emag.ro/......DHTK07BBM/

| AlexDFY a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/smartphone/htc/one-m9-32gb-4g-silver/
cod reducere pc garage: WA6S16MR
Dupa ce bagi telefonul in cos, jos unde scrie pretul total, acolo bagi codul.

| robytoby a răspuns:

Salut îți recomand Sony Xperia Z3+, sau Lenovo Vibe Shot.
Lenovo are stabilizator de imagine și face poze super. Depinde ce vrei de la acest smartphone. Succes.

| georgianasiiulia a răspuns:

Samsung Galaxi J5 este perfect.

Răspuns utilizator avertizat
| BB4Eva a răspuns:

LG Nexus 5X este un telefon foarte bun cu Android stock. E foarte rapid, aratos si merita cei 1350 lei.
Huawei Honor 8 e de asemenea un terminal excelent la 1700 lei.
Sper ca te-am ajutat. happy

| Elegant a răspuns:

Http://www.emag.ro/......DGJ127BBM/
Este un telefon foarte bun. Uita-te.

| HULKNU1T3 a răspuns:

IPhone 5, Samsung. Nu iti recomand Huawei pentru ca zicea in site ca are 8 Gb memorie si are 4, 57, si nu se poate utiliza SelfieStickul la el.

| Balint_Robert_1990 a răspuns:

J7 (2016) tear ajuta de 1100 de lei

| SuicidePGL a răspuns:

Intereseaza-te de un Asus zenfone deluxe. are camera de 23 mp. tine bateria ff bine, protectie maxima contra zgarieturilor, memorie de 64 gb display de 5, 7, 6 gb ram si procesor snapdragon.

| EzioAuditorerre a răspuns:

Lg g flex 2 eu il folosesc de mult si sunt multumit.

| EzioAuditorerre a răspuns:

Un g flex 2