| 8mariastar a întrebat:

Ce telefon imi recemandati Samsung Galaxy Pocket sau Samsung Galaxy Mini? Care sunt diferentele dintre ele?

Răspuns Câştigător
| andreyuu a răspuns:

In primul rand Pocket este mai nou ca Mini.
La capitolul ecrane, ca dimensiune a ecranului castiga Mini, iar ca rezolutie Pocket.
Memoria RAM este egala la amandoua, adica 384 Mb, insa la capacitatea de stocare castiga Pocket cu 3 Gb fata de cei 160 Mb a lui Mini.
La capitolul camera foto castiga Mini cu 3.15 Mpx.
Procesorul Pocket-ului castiga cu cei 800 Mhz ai sai fata de cei 600 Mhz ai lui Mini.
Scorul e de 4 pentru Pocket la 2 pentru Mini.
De aici incolo ramane ca tu sa alegi telefonul potrivit pentru tine.

7 răspunsuri:
| Juleuuss a răspuns:

Samsung galaxy mini.

| secrets a răspuns:

Eu sincer nu ti-as recomanda sa-ti iei mini.E intr-un fel varianta mai mica dar si mai proasta a telefonului original.Totusi,poti sa le compari pe un site care iti da posibilitatea.Numai bine!

| yonutz63991 a răspuns:

Mini

| shinelikeastar a răspuns:

Mini, e mai mic.

| melisafdv a răspuns:

Samsung Galaxy Mini este exact ca si Samsung Galaxy normal numai ca este evident mai mic,iar Samsung Galaxy Pocket are alt mod de operare, dar este tot cam acelasi lucru, poate preturile difera insemnificativ, cel mai bine e sa te duci la un magazin gen : Vodafone, Orange sa le testezi pe amundoua sa vezi care ti se potriveste mai bine.

| daniel03 a răspuns:

Poti intra pe un site de telefoane si le poti compara, dar cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui vanzator de la Vodafone, orenge, etc de unde vrei sa-l iei. eu ti-as recomanda Galaxy 3 mini big grin

| Anamaria19992012 a răspuns:

Samsung Galaxy Pocket!