| kameleonic a întrebat:

Ce telefon imi recomandati intre : Huawei Ascend G510 si Sony XPERIA E?

Răspuns Câştigător
| T_Vlad_1997 a răspuns:

Salut!
Sa le luam pe rand:
-Huawei are ecranul mult mai mare (4.5 inch) si o densitate a pixelilor de 218, iar xperia E doar 3.5 inch si densitatea de 165.
--> La display si calitatea lui, Huawei castiga.
-Amandoua telefoanele au 4GB, si 512 mb ram.
--> Sunt la egalitate in privinta ramilor.
-La camera, Huawei are 5 mp, in timp ce xperia E doar 3.15; apoi, la video Huawei inregistreaza 720 p (hd) in timp ce xperia E doar VGA (slab); apoi la camera secundara, Huawei o are, in timp ce la xperia E nu exista.
--> La camera, video Huawei domina.
-Apoi la procesor, Huawei are 1. 2GHz iar xperia E doar 1 ghz.
--> Huawei e mai rapid.

Deci, Huawei Ascend e un telefon mult mai bun decat xperia E.
Iti recomand Huawei, e mai rapid, mai puternic, se vede mai bine, face poze bune, videouri impecabile; in timp ce xperia E e slab de tot in comparatie cu el.

Ai aici mai multe detalii pentru amandoua:
Huawei : http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_g510-5250.php

xperia E: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_e-5149.php

22 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă aş fi în locul tău eu aş alege Sony Xperia E.
Depinde ce îţi doreşti tu de la un telefon.
Pa-pa.

| davidtm a răspuns:

Niciunul,nu-mi plac, de cat Samsung si Apple.ei sunt cele mai tari.

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru davidtm):

Alt prost cu fite.

| davidtm a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Nu sunt prost cu fite.m.a.-t.a aia e p.r.oo.asta.ca te-o facut.
pur si simplu Samsung si iphone sunt cele mai bune firme.

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru davidtm):

Ma.ta face video chat si de aia ai tu mintea la telefoanele alea scumpe... muritoru draq... nai mancare si ai telefoane date in saracie mancateas canceru

| davidtm a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Ba fraiere, am mai multi bani decat par in cap ai tu.
si cred ca invers e cu video chat, sorata si ma.ta face.
nici bogati nu cheltuia atatia bani cat cheltui eu.(pe zi)

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru davidtm):

Cat cheltui ma tu pe zi 1 leu pentru o inghetata? un **** cu ochi in fata pc-ului si in realitate un tigan nespalat care abia asteapta sa ploua sa faca si el baie. pisamas pe morti ma.ti de prost si de fitos incult auzi el bani... cum ti-am zis numai pc meu face cat tot ce ai tu in casa adica ce tot pc doar placa video... fwtwi crucea ma.ti de hipster bolnav la cap, mancatear canceru toata viata.

| davidtm a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Dupa vorbe imi dau seama ca esti tigan craiovean de-ala prost, sau vreunu de 12-13 ani, care nu merita sa traiascalaughing

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru davidtm):

Aha cum zici tu ma. cu tv-urile tale din carton

| davidtm a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

laughingda ai dreptate.is din perdele nu din cartonlaughing

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru davidtm):

Se vede ce romana stii... copil facut la eprubeta care se bucura la o inghetata. ia zi ma unde stai? ca vreau sa ma joc cu dintii tai fm.m de milog

| davidtm a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

laughingauzi ba ce amenintari :O, hai ma vino in Bucuresti la ora asta la afi palace daca esti smecher. oricum stiu mai multa romana decat tinelaughing

| Chocobunny a răspuns (pentru davidtm):

Poate vrei sa spui:"Niciunul nu imi place, in afara de cele de la Samsung si Apple.Ele sunt cele mai tari!

P.S Asa se scrie "decat"!

| Chocobunny a răspuns (pentru davidtm):

Iphone nu e firma si mai bine vezi-ti de limba romana inainte sa te apuci sa injuri oamenii pentru nimic!

| T_Vlad_1997 a răspuns (pentru davidtm):

Iphone nu e firma ci este marca. Apple e firma care le producewinking

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Iti dau cateva motive pentru care merita sa-ti iei Huawei :
-are un ecran mult mai mare cu o rezolutie mult superioara si o densitate a pixelilor mai mare
-are o camera mai mare care filmeaza HD
-are un procesor mai mare si mai nou si o placa video mai buna ( i se spune GPU, iar la procesor CPU)
-GPU mai nou
-baterie mai mare, dar tinand cont de cat de mare este ecranul o sa-ti consume ceva
-are camera secundara
-are 16 milioane de culori
-este mai subtire
-dupa parerea mea arata mai bine,mai serios,nu-ti va fi rusine sa-l scoti din buzunar cand pleci undeva big grin

Motive pentru care merita sa-ti iei Xperia :
-durata de viata a bateriei va fi mai lunga
-fiind mai mic este si mai portabil,mai usor, dar in ziua de azi nu se mai cauta telefoane mici
-ai la dispozitie un SONY, vei avea siguranta ca nu se va strica rapid, eu sunt fan SONY si pot spune ca nu m-au dezamagim niciodata

Eu as opta pentru Huawei pentru ca este mai performant, dar daca nu asta iti trebuie iti poti lua linistit un Xperia pentru ca sunt de calitate.

| vampir004 a răspuns:

Depinde numai de tine, ce telefon ai vrea, cauta informatii despre ambele telefoane si vezi care ti se potriveste

| kameleonic explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Pentru Huawei optam si eu dar voiam sa aud si parerea altora. Deci Huawei sa fie!

| xBiscuiteCuFinetti a răspuns:

Eu îți recomand : Huawei Ascend G510 happy.

| kim0 a răspuns:

Sony xperia e cred ca e mai tare... acum depinde de tine.

| vlad89c a răspuns (pentru kim0):

Ia citeste tu raspunsul meu si dati cu parerea mai bine.

| razzy15 a răspuns:

Xperia.