| GabryeluL a întrebat:

Ce telefon îmi recomandați pe la 1500 lei (bestbuy)? Argumente?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

De acord cu ce ti-a recomandat anonimg, in banii astia este best buy. Argumente... procesor de ultima generatie (aproximativ), 6 GB de RAM, 128 GB memorie interna si camere foto decente, Android 9.0 pie (si sigur va mai primi update-uri)

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU îți lua chinezisme! Urmărește-l de paști, va fi promoție. Argumente? - vezi cele 264 de review-uri

https://www.emag.ro/......DTN2CHBBM/

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sierra1):

Pleaca ma cu petarda ta de A8 ca Pocophone se pisa pe el din toate punctele de vdere

| sierra1 a răspuns (pentru Bogdan70001):

Dacă tu folosești un gunoi chinezesc nu mai tenta și pe alții cu mizerii ca ale tale.

Așa că GabryeluL gândește-te ce-ți iei: un trabant de rahat sau un merțan elegant

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sierra1):

Da, ia spanacul ala de A8 cu 32 GB! Ala e facut in Monaco de lucratoare taiwaneze in bikini!

| sierra1 a răspuns:

Deci la ce tel ai rămas? (nu vând telefoane!)

| sierra1 a răspuns:

De fapt văd că tocmai ți-ai luat un xiaomi - deja renunți la el?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ei, ii place lui sa presupuna ca nu avem noi bani si altele. Eu ma gindeam sa imi iau un Huawei de top pe firma anul trecut, dar m-am linistit si mi-am luat un Mi A1 pe persoana fizica. Ma crezi ca nu regret nimic si telefonul asta ma ajuta sa fac o tona de chestii pe care de-astia ca el habar nu au macar ca pot sa le faca cu un smartphone? Sa fie Samsung sau un mar pe spate, sa faca poze bune, sa se auda tare manelele pe difuzor > best! P.S. Am vazut unul ieri cu un iPhone, nu stiu ce model avea, dar sa vezi cit de penibil - avea o carcasa neagra si aia pe spate avea o gaura ca sa se vada logo-ul Apple. Numa' sa nu crap de ris, nu alta. Eu pe al meu am o carcasa neutra, daca schimb tema si ti-l dau pe mina la prima vedere zici ca e iPhone sau altceva, lol.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Culmea e ca asa vin facute de la mama lor. S-au prins chinezii cum sta treaba cu cocalarii. Si unde mai pui ca astia ca el cumpara accesoriile din Romania... la preturi pe masura. Nu e ca si cum nu ar veni tot din China. Eu cu vreo 50 RON mi-am luat doua cabluri USB parfum, sticla de protectie 9H, si 3 carcase de protectie diferite. La noi doar carcasele le-am vazut doua dintre ele pe la 70 RON bucata. Uneori "reduse" la vreo 40-50.winking De un cablu lat sau incarcator cu doua porturi USB si 2.4A nu mai zic. Ca idee, incarcatorul a fost vreo 14.5 RON cu totul. Merge parfum, arata de nota 10 (nu ca si cum ar conta, ca oricum sta sub masa).

| anonimg a răspuns:

Eu cred ca ca o sa fi multumit de acesta, chiar daca nu exceleaza la camera:
https://www.pcgarage.ro/......ite-black/

| mentholinks a răspuns:

Eu am un Sony xa. M-a costat 200 de euro nou, merge tipla, nu stiu la ce va trebuie telefoane asa scumpe. Oricum, eu m-as feri de "chinezarii" fiindca chiar daca arata si functioneaza bine nu prea stii ce e pe interior si nici dupa review-uri nu te prea poti lua fiindca sunt facute la scurt timp dupa acizitionare cand telefonul inca functioneaza.

| GabryeluL explică (pentru mentholinks):

Ai si tu dreptate, dar fundita am dat-o...

| mentholinks a răspuns (pentru GabryeluL):

Stai linistit, nu-i bai. Ma bucur ca ti-a placut raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocophone f1

| GrecuMariaaa a răspuns:

Orice fel de Huawei aparut mai recent.
Face poze bune.