| Laurentiujr a întrebat:

Ce telefon merita achizitionat? Vreau un midrage bun, cu procesor puternic si poze bune!
Samsung A50
Xiaomi Note 7
Xiaomi Mi 8 Lite
Xiaomi Note 6 Pro
Ofer funda!

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Note 7, colegul e idiot. Uite si de ce: https://www.pcgarage.ro/compara/1819188,1837212
Diferenta de pret nu se justifica sub nici o forma. Nu de alta, dar daca ducem bugetul la 1400 dam peste niste telefoane care sterg pe jos si cu mama lui A50 ala.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Primul comentariu zici ca este de troll dracu laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Batuti in cap mai toti. Auzi tu, ca nu au auzit ei de marca. Nu ii duce capul ca la Samsung dai bani pe reclama. Xiaomi face si tace. E suficienta putina bunavointa cit sa cauti pe net ce si cum.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

"A50 este ceva revoluționar"' xDDDDDD

Ba deci cand am recitit faza asta m-a apucat rasu'
Apropo traiesti in ro mane... aaaaici este peste tot plini de cocalari sau indiferenti, tutror le pasa numai de ce spun altii, asa merge treaba csf... dar in principal romanii sunt foarte indiferenti si asta ne-a si adus unde suntem ca populatie acum

Ei cumpara numai Samsung ca doar de asta au auzit, dar nu incearca si alt brand care culmea produce telefoane de aceeasi calitate si la pret mai mic.Cam asa este si in politica.Ei nu voteaza nimic, ca asa s-au obisnuit ei si le este mai comod sa ramana asa decat sa gaseasca o alternativa mult mai buna si care sa le ofere si bani

Ca sa nu mai zic ca internetul este o mina de bani parecum Sunt sute de caqi prin care poti face bani pe internet (nu am zis neaparat usoare, dar sunt) si totusi cati romani si tu sa foloseasca internetul in scopul de a face bani pe langa PIERDUT TIMPUL pe Insta sau WHatsapp..Tocmai ca nu sunt pentru ca ei s-au obisnuit sa ia 10 lei de maica-sa sau taica-su fara sa incerce sa faca singur bani

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Revolutionar de scump pentru ce ofera, haha. E mind-blowing ca Samsung au dat cu mucii in fasole big-time cu Note 7 (banuiesc ca stii povestea) si acum au spanacul ala de Galaxy Fold care a avut probleme majore la review-uri si e aminat indefinit, cel mai probabil nu il vor mai lansa deloc anul asta.
Despre facutul de bani online... numai de bine. E o ocazie imensa, putini chiar o iau in serios. Si se uita urit la aia care fac bani din video chat, desi ei nici de acolo nu ar fi in stare sa scoata un dolar.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu inteleg cum unii dobitocu cu Samsung spun de XIaomi ca-s pocnitori cand Samsung a facut un model si l-au refacut de 2-3 ori care efectiv EXPLODA. Dupa care au oferit un telefon la precomanda acum cateva luni (GAlaxy Fold) ce a fost amanat pentru cateva luni! Orice companie mai face si greseli, dar ca astea 2 de la Samsung...nu am mai auzit

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Pai ce ziceam eu, Note 7. Au retras de pe piata vreo 4 milioane de bucati. Care nu au ajuns inapoi la producator au fost dezactivate de la distanta, pentru ca efectiv erau periculoase. Acum, foldul are probleme majore cu display-ul. P.S. Au fost si alte modele cu belele, vezi LG in trecut cu bootloop-urile si altii, dar Samsung le da clasa la capitolul fail, cum zici si tu.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A da, am uitat de LG cu V10 si G4 laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Care LG mai recent fac niste telefoane excelente, pacat ca au ramas notorii din cauza problemelor avute in trecut. V10 ce a avut? Si ala bootloops?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

V10 si G4 au avut amandoua aceeasi problema cu bootloop-ul. Aparent toata problema era de la placa de baza, si problema nu putea fi rezolvata... putea fi amanata, dar nu rezolvata complet.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan70001):

Aha, eu imi aduceam aminte doar de seria G ca avand probleme. Acum LG-urile chiar sunt parfum ca pret/performanta, pacat ca nu se ridica nicaieri ca nivel de popularitate si de multe ori sunt ignorate pe nedrept.

| gelu1970 a răspuns:

Dacă te roade pentru Samsung...iți trebuie o grămadă de bani.
Pe castana de a50 eu nu aș da banii. Dacă nu ai bani de s10 sau s9, mai bine stai in banca ta.
Un a50 costă peste 300 € dacă bine imi aduc aminte.
Un Pocophone f1 de 6ram, 128 gb stocare, costă sub 300€, are procesor snapdragon 845, bateria de 4000, și instalând softul camerei foto de la telefoanele pixel....ai fotografii de calitate.
Ma refer la GCam apk.
Că ești din acei fuduli ce vor să arate Samsung celor din jur....decizia e a ta.
Și banii la fel.

| Issabelle6789 a răspuns:

Buna.Eu despre marca Xaomi nu stiu ce sa iti spun pentru ca nu am auzit niciodaalta despre ea.In schimb marca Samsung(nu neaparat A50)mi se pare o marca destul de buna. Familia mea foloseste Samsung la fel si multe cunostinte.Eu am un S6 de vreo 3 ani si merge foarte bine inca(exceptand bateria care cu cat mai multe aplicatii am in telefon cu atat se duce mai repede).

| JUNNKiE47 a răspuns:

Recomandarea mea este Samsung, gândindu-te la marcă, Samsung depășește Xiaomi, iar modelul A50 este ceva revoluționar, având un design superior și funcții mai uzuale.

| IIIDanTeIII a răspuns:

A50 cu siguranta big grin