| JValiii a întrebat:

Ce telefon merita acum ca e Black Friday? La eMAG iPhone X va fi 35 de milioane însă ma uitam după un P20 Pro. Vin de la un iPhone 5s și m-am gândit sa îl schimb. Pana in 3000 de lei, puțin peste. Caut baterie cât de cât ok pentru ca pe acest telefon reușesc sa "butonez" doar 2 ore sau se închide brusc la 30% sau chiar și 70% apoi apare 1% și camera cât de cât decenta.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Avand in vedere ca ai folosit Iphone si esti invatat cu acest telefon eu zic sa iti iei Iphone 8 Plus daca vrei si ca bateria sa fie buna.

| JValiii explică (pentru ClaudiuM1997):

Sincer mi-am propus sa evit iPhone-urile, nu îmi mai plac.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru JValiii):

Pai daca vrei Android in suma aia recomand Huawei p20 pro sau Oneplus 6t pentru Android curat si fluid.

| Mariu0699 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Tin doar sa spun ca nu merita sa cumperi acum oneplus 6t fiindca acum in afara faptului ca costa destul, e mai bine sa astepti ca versiunea cea mai buna sa ajunga in Romania. Eu astept inca un Asus zenfone 5z versiunea 8gb ram, desi acest telefon este gata facut doar ca nu este si in Romania

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Mariu0699):

Eu am oneplus 6 de 6 luni.Deci cam 95% acelasi telefon cu 6T.Nimic nu ii am de reprosat.

| Mariu0699 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Stiu ca e foarte bun dar ziceam ca daca vrea sa-si ia unul din asta, poate astepta sa ajunga o versiune mai buna a telefonului gen versiunea de 8Gb Ram sau macar cea de 6Gb.

11 răspunsuri:
| Mariu0699 a răspuns:

Deci. Nu iti recomand sa-ti iei iphone 8 cum a zis Morariu_Claudiu_1997 ca bateria chiar nu e deloc buna de nimic plus ca e mereu bine sa incerci cate ceva nou.
Ca telefon, pentru baterie si camera, un Huawei p20 pro este perfect avand bateria de 4000 mah (amperi) si camera de pe spate 40Mp+20 Mp iar camera pe fata este de 24Mp.
Al 2lea telefon pe care ti-l recomand pentru baterie si poze este Oneplus6, are bateria doar de 3300 Mah, camera pe spate este de 16mp+20mp deci e buna si are si o memorie foarte buna.
Iphone 8, cum a spus baiatul, nu cred ca s-a uitat ca bateria este de 1821 Mah, camera pe spate de 12Mp iar cea de pe fata este de 7Mp.
Probabil ca acum ca va fi black friday, pretul va scadea si la Huawei p20 pro si iti va fi mai bine. Succes❤️

| JValiii explică (pentru Mariu0699):

La P20 Pro ma uitam și eu, chiar ma uimește camera laughing O sa văd ce oferta prind și probabil o sa rămân la acesta, sper doar sa nu înceapă sa meargă greu după o perioada. Voi încerca sa evit sa ma joc. In schimb, bateria e super buna din câte am văzut.

| JValiii explică (pentru Mariu0699):

Am greșit steaua...

| Mariu0699 a răspuns (pentru JValiii):

Depinde cum il folosesti, va merge greu daca il vei incarca prea tare cu aplicatii si astea dar mai ai pana atunci. Avand in vedere ca are 128Gb memorie interna, presupun ca te poti juca linistit laughing
telefonul suporta un card de pana la 256Gb, dar ca telefonul sa nu aiba lag sau sa mearga mai greu, recomand sa cumperi un card de maxim 128Gb. Daca te intrebi ce carduri, "SanDisk" sunt cele mai bune (ii da si ceva viteza telefonului).
Si stai linistit ca nu umblu dupa fundite laughing vreau doar sa ajut.

| JValiii explică (pentru Mariu0699):

Am înțeles. Multumesc frumos, o sa aștept ziua de mâine sa văd ce oferta este la telefon, dacă va fi?

| achimalexandru95 a răspuns:

Verifică și tu reducerile de Black Friday -> http://bit.ly/blackfridayeMag

iPhone-ul e iPhone, partea bună la el e că nu se devalorizează foarte repede și e făcut cu gust. Totuși, ce oferă Huawei e mult mai bun, înafară de ce ți-am zis mai sus. Camerele de pe Huawei sunt geniale și dacă-ți place fotografia sigur o să te îndrăgostești de el. Mai poți lua și o baterie externă dacă știi că butonezi mult.
Iar zic, dacă-ți place fotografia, pe Huawei poți să faci poze raw!