| SkenWell a întrebat:

Ce telefon merită mai mult Iphone 8, Iphone 7 Plus sau Samsung Galaxy S10? Ma interesează sa țină bateria destul de mult și să nu aibă lag in jocuri, ca poze fac toate 3 destul de bine.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IPhone este pentru cei ce vor sa cumpere si au bani. Samsung cu jocuri multe si programe multe.
Ecranul Samsung este mai personalizabil decat la iPhone. Android are mai multe aplicatii gratuite decat iOS.
Aplicatiile standarda sunt mai performante in Android.
Fișierele media nu pot fi transferate pe un PC cu Windows la fel de ușor, de pe un iPhone ca de pe un Samsung.
iPhone nu ofera spatiu de stocare suplimentar, n-au sloturi pentru carduri
Bateriile folosite pe iPhone-uri sunt, de obicei, mai mici decât cele pe care le găsești pe smartphone-uri similare cu Android. Deși Apple folosește optimizări avansate pentru hardware și software, astfel încât să îmbunătățească durata bateriei, iPhone-urile sunt în urma dispozitivelor cu Android la acest capitol.
Concluzia: SAMSUNG!

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca vrei strict pentru jocuri nu exista telefon pe piata (de la nici un producator) care sa bata Asus ROG II.

Display de 120 Hz, baterie de 6000 ( aproape dubla fata de ce e pe Iphone si Samsung), 12 Gb de Ram, sistem de racire, interfata de Android cu mod de gaming, wifi rapid pentru a scadea lagul.

Telefonul asta e facut pentru gaming si din cate am vazut in reviewuri e superb.

https://www.emag.ro/......D5X486BBM/

| Panamax a răspuns:

Daca vrei jocuri, poze si mii de aplicatii inutile cumpara-ti o pocnitoare cu Android.
Daca vrei un telefon care nu se blocheaza niciodata, imun la virusi mergi pe IOS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone intotdeauna.
7 plus sau 8.

| IonutPetre12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa fie mai bun un iph 7 sau 8 fata un s10?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Asa bine.
Apple mereu va fi in fata la Samsung sau alte chinezarii.
Eu am acelasi telefon Apple de 2 ani si nu am avut niciodata probleme cu el, de niciun fel.
In schimb, cand aveam Samsung, mereu mi se bloca si mergea foarte greu.
E diferenta de la cer la pamant. Nu voi mai trece niciodata la Android.

| Andreibbv19 a răspuns:

Recomand Huawei mate 20 pro... Il am și eu, baterie de 4000