| Alexandru390 a întrebat:

Ce telefon mi-ați recomanda?
Huawei p smart z sau Samsung galaxy A30s?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Huawei p smart z are procesorul mai puternic.
Uite o comparatie: http://bit.ly/3c6htRN
Nu baga in seama HiSilicon Kirin 970 ci numai primele doua.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Eu as merge pe Samsung, chiar daca vad ca ceilalti au recomandat Huawei-ul, dar cu conditia sa fie varianta cu 4 GB de RAM, vad ca exista si cu 3. Sunt diferente multe, ecran AMOLED, camera mult mai mare, senzor de amprenta in ecran, fast battery charging. Plus ca la Huawei nu se stie cum va ramane cu updateurile, cand primesc in continuare Android, cand nu... Desi ele sunt telefoane foarte bune.
Uite o comparatie exacta aici>
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9694&idPhone2=9796

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Huawei P Smart Z. Dețin fratele mic P Smart 2019 de 1 an și sunt foarte mulțumit.

Răspuns utilizator avertizat
| Supremejordannike2004 a răspuns:

Eu am Huawei P Smart Z ca Telefon secundar și merge foarte bine. Camera foarte buna. Eu as alege P Smart Z pentru ca l-am comparat cu A30S și este mai bun Huawei-ul. Și P Smart Z are ecran FHD+ și A30S are HD+