| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon puteti sa imi recomandati in maxim 1000 lei cu minim 1gb ram, procesor bun si 4G

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Hai mai fa un efort si lasa 4g-ul ca e apa de ploaie(iti zic eu ca am 4g si e multa sfaraiala degeaba, ca temporar abia ai locuri cu semnal 4g si viteza da, e mai mare, dar traficul de 4g e separat fata de cel de 3g). Prin urmare, recomand asa http://bit.ly/1A6X0Fw. Producatorul e 3 mondial, asa ca sa nu aud prostii ca daca nu au auzit tu de el, e problema ta(e sub Samsung si Apple, si deasupra la tot ce e restul, gen Sony LG etc.). Ram ai 2gb, soft optimizat, o sa primeasca si miui bazat pe android L. Procesorul e identic cu ce ai si pe note 3 etc.

3 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Tehnologia 4G este o Tehnologie mai noua la noi in Romania vei gasi destule Modele de telefoane insa depinde de zona unde Locuiesti si de Operatorul de telefonie mobila deoarece nu toti operatorii au acoperire 4G in toata Tara. Verifica in Magazine ori pe internet pe unuldin aceste si-turi www.telekom.com,www.orange.ro, www.vodafone.ro este mai usor in magazin deoarece ei au si "Monstre" adica telefoane pe care le poti testa. In magazin vei putea sa vezi perfect si sa faci diferenta intre Pret/Calitate. Testarea este Gratuita si primesti Consultanta de la Specialisti. Cu Prietenie Roibu Constantin!

| mihai0611 a răspuns (pentru sltlp):

Iti multumesc pentru sfat.
eu m-am orientat catre un Asus zenfone 5. Ce parere ai?

| sltlp a răspuns (pentru mihai0611):

Comparat cu xiaomi ala, e inferior. Insa nu pot zice ca e un telefon rau.