| Serban_Calinciuc_1996 a întrebat:

Ce telefon sa aleg HTC 8s sau HTC desire x? help

3 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Nu ii inteleg pe astia care tot timpul 'android android windows e praf iOS e praf'
Voi ati stat vreodata pe un Windows8?
Am o intrebare...il folosesti mai mult la browsing, la multi-tasking si la mesaje decat la Gaming/jocuri, as zice Desire X
Desire X
+HTC Sense UI
+768MB RAM (512 vs 768)
+Baterie

8S
+Procesor
+GPU
+Pret

8s-ul are o placa video mult mai buna, deci daca nu te joci prea mult, X-ul este telefonul!

| AlexElektro1987 a răspuns:

HTC 8s as alege pentru ca are mai multe pe el si daca vrei un sistem de operare aparut mai nou! Dar oricum eu zic sa iei de care vrei tu pentru ca eu nu as putea zice ca un HTC e mai bun ca alt HTC! Oricum care alegi faci o alegere foarte buna! P.S. Si eu am HTC!

| Darius44 a răspuns:

Buna eu as prefera a doua varianta adica HTC desire x datorida faptului ca este mai noua si beneficeaza de lucruri mai bune(sistemul de operare memoria ram etc.). Funda plz