| Madalinqqq a întrebat:

Ce telefon sa aleg intre Huawei P8 lite, Lenovo P1 Vibe sau Asus ZenFone 2?
O parere convingatoare!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce model de "Asus Zenfone 2"!
Sunt o grămadă de modele/variante...

Dintre acestea, eu aş alege Asus Zenfone 2 ZE551ML ( varianta cu 64 GB memorie internă & 4 Gb RAM) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

E mai bun Huawei P8 Lite este o marcă consacrată de telefoane.

| FlorinCiokan a răspuns:

Sunt 2-3 modele de Asus Zenfone 2. nu pot ghicii la care te-ai referit.
Dar Lenovo P1 Vibe e cel mai bun.
Are o baterie aproape dubla fata de cele 2.
Are un Display mai bun ca Huawei si la fel ca al lui Asus.
Are un procesor mai bun ca la cele 2.
Camerele sunt la fel pe toate 3.

| AliLina2 a răspuns:

Ce vrei tu intre Zenfone 2 si Lenovo..ambele sunt foarte bune, au Corning Gorila Glass 3, ecran IPS(destul de bun), procesoare bune, etc.
Daca vine vorba de baterie, o sa te tina de doua ori mai mult Lenovo..acum tu alegi.

| Aresasus a răspuns:

Samsung galaxy A5 laughing