| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon sa aleg iPhone 6 sau Sony Xperia z5 pentru 2018 care este mai ok?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Simplu si original. Ai ales perfect.
Ip6 e trecut.
Sony z5 : baterie slaba.
Se incalzește frecvent.
Cand o sa ai nevoie de service vei merge la Sony caci e o nenorocire sa dezmontezi un Sony.
Deci ești original in a alege un telefon.
Ca o idee, Sony z5 cred ca e acum la vreo 175 euro.
Xiaomi redmi 6 pro prezentat ieri in Europa costa 139 euro.
Și sunt sigur ca e mai performant in toate aspectele... excepție camera foto. Insa pentru camera lui z5 eu nu mi-aș arunca 170 euro.

| alexboss2020 a răspuns:

Nu iti lua IPhone 6, este deja destul de vechi si bateria nu cred ca ar mai lucra la capacitate maxima, stim cu totii ca telefoanele vechi ale celor de la Apple sunt incetinite! Nu ti recomand sa iti iei IPhone 6!

| Bogdan70001 a răspuns:

Ce sa faci cu iPhone 6 in 2018...este varza pentru 2018 n-ai ce sa mai faci cu el cumpara-ti Sony Zperia Z5
Acum cine se simte treaba lor, dar parerea mea este ca cine isi cumpara iPhone 6 in 2018 vrea doar sa se dea mare sau este cocalar...adica da, daca chiar nu ai alta alegere si n-ai decat un iPhone 6 la indemana aia este, dar sa-ti cumperi iPhone 6 in 2018...SI COSTA SI MULT PREA MULT PENTRU CE SPECIFICATII OFERA

| Anonim9114562123 a răspuns:

Xperia z5, iPhone e overprized.

| iSpoat a răspuns:

Recomand iPhone 6, am unul. Pentru pretul lui este foarte bun.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru iSpoat):

Hahahaha iti gasesc SUTE POATE MIII de telefoane mai bune decat iPhone 6 la pretul lui, cred ca nu ai gandit de 2 ori i9nainte sa postezi raspunsul...