| ClaudiuTicu a întrebat:

Ce telefon să-mi cumpăr dintre aceste doua telefoane Huawei p 40 lite sau xiaomi redmi note 9 pro?! Mulțumesc anticipat. P. S. Un prieten mi-a zis sa nu îmi cumpăr Xiaomi ca nu este asa cunoscut pe piață...

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Chiar astazi i-am instalat sotiei programele pe P40 Lite. Merge excelent si gasesti orice doresti pe Petal Search.

| ClaudiuTicu explică (pentru Salontanul):

Ce programe? Ce Petal Search?! Dacă ai Huawei 40 lite nu poți sa accesezi contul google?!

| Salontanul a răspuns (pentru ClaudiuTicu):

Poti accesa contul Google, nu poti folosi programe din Google Play. Huawei a gasit solutia: Petal Search. https://bit.ly/2N6ViCT

| siriusblack98 a răspuns:

Procesorul, rezoluția video, bateria și display-ul sunt mai bune la xiaomi decât la Huawei. Dar Huawei are dublu memorie internă pentru stocare. Dacă e să ne luăm după logica în calitate de nepriceput a prietenului tău, și Huawei ar fi fost o alegere proastă acum 5 ani de zile pentru că nu era așa de cunoscut pe piață.

| ClaudiuTicu explică (pentru siriusblack98):

Și Xiaomi are dublu memorie interna de stocare adică 128 GB...

| siriusblack98 a răspuns (pentru ClaudiuTicu):

Eu aici văd că are 64GB intern. https://www.emag.ro/compare/DQ93BYMBM,DG8L2YMBM/

| ClaudiuTicu explică (pentru siriusblack98):

Dacă îmi cumpăr contul Huawei p 40 lite nu pot sa accesez contul google?! Adică sa ma loghez cu gmail.

| siriusblack98 a răspuns (pentru ClaudiuTicu):

Poți dar trebuie să faci niște șmecherii înainte pentru că el din fabrică nu suport servicii Google. Trucurile le găsești pe YouTube. Nu își merită banii Huawei p40 lite. Tu faci ce vrei că sunt banii tăi dar nu văd rostul să plătești mai mult pentru mai puțin.

| Irinelp a răspuns:

Xiaomi, honor și Huawei sunt cu aproximație la fel. Toate au google, xiaomi a fost al treilea cel mai vândut smartphon în 2020 după Samsung și Huawei. Mai este și honor care este fabricat tot de Huawei.

| DenqOO a răspuns:

Xiaomi pentru ca fata de Huawei are serviciilge google. Si asta conteaza foarte mult

| NoName75 a răspuns:

Xiaomi clar
Xiaomi are Google da Huawei nu
Si fix p 40 lite nu are Google
De iti place Huawei i-au un model care are Google ca fara google este 0
Nici macar un transfer bancar nu poti face

| ClaudiuTicu explică (pentru NoName75):

Eu Dețin un telefon Huawei p 30 lite și am contul google conectat pe telefon adică gmail... nu știu ce vrei sa spui. Poate poți sa fii puțin mai explicită. Mie mi se pare ca Huawei e mai bun decât Xiaomi...

| NoName75 a răspuns (pentru ClaudiuTicu):

P30 lite are Google
P40 nu are
Huawei a fost(și încă este) acuzată ca fura date personale și google nu mai permite ca Huawei sa foloseasca serviciile lor(unele modele)

| NoName75 a răspuns:

*ia-ti