| Mugurel_George_1973 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa conectez la date mobile Orange sau wi fi pe Samsung s2 plus.i-am introdus setarile dar tot nu conecteaza nici wi fi ul nu merge, vede retelele wi fi si tot nu merge

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a te conecta la date mobile trebuie sa ai pornita conectarea din setari.
Pentru a te conecta la wi-fi, trebuie sa ai ori un semnal de wi-fi liber (free, fara parola), ori sa introduci corect parola de conectare. Odata conectat, telefonul va memora parola si se va conecta automat cand ajungi in raza lui de actiune.

| untu a răspuns:

Aveti un router in casa? Intra la setarile Wi-Fi si tasteaza codurile de pe spatele routerului si incepeti configurare si dati drumul la conexiunea cu internetul!