| AcidBoy a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa imi mearga jocuriile pe Samsung Galaxy Y, are android 2.3

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să descarci/instalezi jocuri COMPATIBILE cu acest model de telefon!

Cel mai indicat ar fi să le descarci din "Magazin Play".

Dacă le descarci de pe alte site-uri, să fi atent să fie SPECIAL pentru acest model de telefon.

În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Acest model de telefon ARE wi-fi; vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php

Toate cele bune.

| AcidBoy explică (pentru bursuc001):

Multumesc de raspuns happy

| bursuc001 a răspuns (pentru AcidBoy):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

| AcidBoy explică (pentru bursuc001):

Multumesc, la fel happy!

| bursuc001 a răspuns (pentru AcidBoy):

Mersiwinking

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Jocurile le poți descărca de pe internet prin „Magazin Play " sau „Samsung Apps ". Poate îți descarci jocuri de pe internet pe care telefonul nu le suportă. O zi bună!